اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

دوربین چشمی حافظ جان محیط بان استان تهران شد

دوربین چشمی حافظ جان محیط بان استان تهران شد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان جزئیات بیشتر و جدیدتری از حادثه مجروح شدن محیط بان شمیرانات در روز گذشته گفت: همه افراد متخلفی که بطور مستقیم و غیر مستقیم به این حادثه مرتبط بودند، شناسایی، دستگیر و به مراجع ذی صلاح تحویل داده شدند.

فرهاد زندی اظهار کرد: روز گذشته از زمانی که خبر تیراندازی مستقیم متخلفان شکار و صید به سوی محیط بان منطقه حفاظت شده ورجین به ما رسید، بلافاصله با راهبری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، دو موضوع به طور همزمان در دستورکار قرار گرفت که یکی انتقال سریع محیط بان از ارتفاعات منطقه به بیمارستان و دیگری شناسایی و دستگیری عوامل این اتفاق بود.

وی با اشاره به اینکه از همان دقایق ابتدایی هماهنگی گسترده ای درسطح استان اعم از مقامات استانی، مراجع قضایی و امنیتی، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و هلال احمر برای این ماموریت انجام شد، گفت: پس از انجام هماهنگی برای انتقال این محیط بان، کار اصلی روی شناسایی و دستگیری این متخلفین متمرکز شد و به سرعت مبادی ارتباطی منطقه در ارتفاعات و در زمین تحت کنترل کامل قرار گرفت و تیم هایی هم برای تعقیب ضارب و دیگر متخلفان متواری شده در منطقه اختصاص یافت.

زندی با قدردانی از همکاری و همراهی قوه قضائیه، نیروی انتظامی، پلیس امنیت و دیگر نهادهای مربوطه در شناسایی و دستگیری متخلفان تصریح کرد: در نهایت در این ارتباط تا ساعت 24 شب گذشته یعنی کمتر از ۲۴ ساعت، پنج نفر از افرادی که بطور مستقیم و غیر مستقیم در این حادثه و تخلفات شکار وصید دخیل بودند، دستگیر و به مراجع امنیتی و قضایی تحویل داده شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه در اینگونه تخلفات راه فراری نیست و متخلفان دیر یا زود دستگیر می شوند و به جزای اعمال خود می رسند، گفت: در میان دستگیر شدگان سه نفر از اتباع افغانی نیز وجود دارند.

زندی همچنین در تشریح جزئیات بیشتر این حادثه گفت: روز گذشته پس از انتقال محیط بان مجروح به بیمارستان، موقعیت اطراف از سوی محیط بانان مورد بررسی و پایش قرار گرفت.

وی افزود: در این بررسی دوربین چشمی محیط بان که به گردن وی آویزان بود، پیدا شد و در کمال تعجب و ناباوری مشاهده شد سه گلوله اسلحه ساچمه زنی به این دوربین چشمی اصابت کرده و دوربین را متلاشی کرده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران فضل و رحمت الهی، وجود این دوربین چشمی و همکاری و سرعت عمل در انتقال و مداوای این محیط بان را حافظ جان امیرحسین کریمیان دانست و خاطرنشان کرد: شاید اگر این دوربین چشمی به گردن محیط بان ما نبود، ضایعه و فاجعه به مراتب بزرگتر و جبران ناپذیری اتفاق می افتاد.

براساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محیط بان امیرحسین کریمیان روز گذشته در درگیری با شکارچیان غیر مجاز در منطقه حفاظت شده ورجین شهرستان شمیرانات استان تهران، از ناحیه پا و شکم به شدت مجروح شد و بوسیله بالگرد به بیمارستان انتقال یافت. حال عمومی این محیط بان که در بیمارستان میلاد تهران تحت نظر و مداواست، خوب گزارش شده است. /ایسنا 

کپی