اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

حماس: اتحادیه عرب مسأله فلسطین را به مزایده گذاشته است

حماس: اتحادیه عرب مسأله فلسطین را به مزایده گذاشته است

جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای در واکنش به رد طرح پیشنهادی فلسطین به اتحادیه عرب در رابطه با محکومیت توافق عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این اتحادیه مسأله فلسطین را به مزایده گذاشته است.

جنبش حماس ضمن محکوم کردن رد طرح فلسطین در اتحادیه عرب، این اقدام را به منزله کوتاهی این اتحادیه در عمل به مسئولیت‌ها و وظایف خود در قبال فلسطین از طریق توجیه توافقات با دشمن صهیونیستی دانست و تاکید کرد: در حالی که رژیم صهیونیستی همچنان به تجاوزات و جنایات خود از جمله یهودی‌سازی قدس، شهرک‌سازی در کرانه باختری، محاصره غزه و کوچاندن فلسطینیان از سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ ادامه می‌دهد، اتحادیه عرب از موضع حکام امارات حمایت می‌کند.

طبق گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در این بیانیه آمده است که این اقدام اتحادیه عرب موجب تثبیت اشغالگری در فلسطین از طریق تایید توافق حکام امارات با رژیم صهیونیستی و نقض مواضع قبلی در حمایت از حقوق ملت فلسطین خواهد شد.

جنبش حماس بار دیگر بر موضع خود در محکومیت هرگونه عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی تاکید کرد و آن را خنجری از پشت به ملت فلسطین و خیانت به آرمان فلسطین دانست و از اتحادیه عرب خواست هرچه سریع‌تر در اقدام خود تجدیدنظر کند.

حماس از ملت های عربی نیز دعوت کرد دولت‌های خود را تحت فشار قرار دهند تا از اقداماتی که مسأله فلسطین و حقوق فلسطینی عربی را در معرض خطر قرار می‌دهد و موجب تشویق هرچه بیشتر دشمن به قتل و کشتار، یهودی سازی و شهرک سازی در اراضی اشغالی می‌شود، دوری کنند.

لازم به ذکر است که اتحادیه عرب روز چهارشنبه پیش نویس طرح پیشنهادی فلسطین در محکومیت توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی را رد کرد.

حسام زکی، مشاور دبیرکل اتحادیه عرب در اظهاراتی در این باره گفت که وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب پیش نویس طرح پیشنهادی فلسطین در محکومیت توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد کرده‌اند و بر سر آن به توافق نرسیده‌اند.

/ایسنا 

کپی