اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
رویترز مدعی شد

هکر‌های دولتی روسیه به کمپین بایدن حمله کرده‌اند

هکر‌های دولتی روسیه به کمپین بایدن حمله کرده‌اند

خبرگزاری رویترز مدعی شد هکر‌های دولتی روسیه مظنون به حمله به کمپین انتخاباتی «جو بایدن» هستند.

 خبرگزاری رویترز در خبری اختصاصی مدعی شد هکر‌های دولتی روسیه مظنون هستند که به یک شرکت مشاوره‌ای که برای جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کار می‌کرده، حمله کرده اند.

بر اساس این گزارش، سه منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفته اند شرکت مایکروسافت اخیرا به این شرکت در خصوص تلاش‌ها برای نفوذ هکری اطلاع داده است. طبق ادعای این منابع، شرکت مایکروسافت گفته این هکر‌ها وابسته به دولت روسیه بوده اند.

رویترز همچنین به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد این هکر‌ها موفق نشدند به شبکه‌های این شرکت دسترسی پیدا کنند. او گفت: به دلیل آنکه این شبکه‌ها به خوبی محافظت می‌شدند، هیچ نفوذی رخ نداده است.

این منبع همچنین اعلام کرد تلاش‌های هکرها، کارمندان شرکت مشاوره‌ای «SKDKnickerbocker» که با کمپین بایدن و دیگر دموکرات‌های برجسته همکاری می‌کرده را در طول دو ماه گذشته هدف قرار داده است.

«هیلاری روزن» نایب رئیس شرکت SKDK از ابراز نظر در این خصوص خودداری کرده است؛ همچنانکه سخنگوی بایدن به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این خصوص پاسخ نداده است.

خبر تلاش‌ها برای حمله هکری به کمپین بایدن در حالی منتشر می‌شود که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا هشدار‌ها در خصوص تلاش‌های احتمالی در خصوص مداخله کشور‌های خارجی در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر را افزایش داده اند.

این در حالی است که پیشتر رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا و «کمیته اطلاعاتی سنا» هر دو مدعی شده بودند که وابستگان دولت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا مداخله کرده اند؛ تا جایی که رابرت مولر با تکرار ادعا‌های پیشین خود هشدار داده بود که روسیه در حال مداخله در انتخابات کنونی نیز هست.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با حمله به رابرت مولر گفته بود وی جانبدارانه در این پرونده عمل می‌کند. دونالد ترامپ همچنین هرگونه تبانی با روس‌ها در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرده بود.  / باشگاه خبرنگاران

کپی