اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

سیاست دولت تکمیل طرح های نیمه تمام قابل بهره برداری است

سیاست دولت تکمیل طرح های نیمه تمام قابل بهره برداری است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سیاست دولت تکمیل طرح های نیمه تمام قابل بهره برداری و اولویت های مردم است که در این راستا تا کنون ۷۸۳ میلیارد تومان برای ۱۴۳ طرح عمرانی استان تامین و پرداخت شده است.

محمد باقر نوبخت شامگاه چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی گیلان افزود : برای توسعه استان تمرکز بیشتر بر طرح های تولیدی است که بخشی از طرح‌های تولیدی با عنوان اقتصاد مقاومتی طراحی و اجرایی شده و مقام معظم رهبری نیز بر تولید تاکید داشتند.

وی، با بیان اینکه ما برای همه استان ها برنامه تهیه می کنیم و در اختیار دستگاه های اجرایی می گذاریم، اظهار داشت: در این راستا، ۹۲ پروژه جهش تولید و ۴۳ طرح عمرانی برای گیلان تکمیل در سال جاری معرفی شده است.

وی با بیان اینکه امسال اعتبار برای پروژه های عمرانی از دوم فروردین ماه پرداخت شد،  بیان کرد: برای ۹۲ پروژه جهش تولید یک هزار و ۲۳۷ میلیارد تومان  اعتبار از منابع دولت، بانک ها و سهم آورده سرمایه گذاران پیش بینی شده است؛ ضمن آنکه یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۳۰۸دلار به صورت ارزی برای طرح ها در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح ها،  چهار هزار و ۶۳۷ فرصت شغلی ایجاد می شود.

نوبخت با اشاره به تکمیل و بهره برداری ۴۳ طرح عمرانی نیمه تمام بیان کرد: ۴۳ طرح عمرانی می تواند تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد که اعتبار یک هزار و ۹۵۴ میلیارد تومان برای آن پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۷۸۳ میلیارد تومان برای  این ۴۳ طرح عمرانی در استان پرداخت شده و یک هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان دیگر نیز اعتبار نیاز دارد.

نوبخت از اجرای چهار طرح بزرگ زیر بنایی در استان خبر داد و گفت: این طرح ها شامل دو سد شفارود ، پلرود ، ادامه راه آهن رشت و هشت کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت- قزوین است.

وی با بیان اینکه،هشت کیلومتر باقیمانده آزاد راه در استان که عموما تونل و پل است باید تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد،با تاکید براینکه اتمام این پروژه‌ها نیازمند اهتمام است گفت: با توجه به شرایط تحریم باید برای مایوس کردن دشمن کاری ارزشمند انجام شود.

معاون رئیس جمهوری با تاکید بر ضرورت اهتمام برای تکمیل این آزادراه تا پایان سال گفت : دو پیمانکار بزرگ در این پروژه  درحال انجام کار هستند؛ ضمن آنکه سدها باید در وقت مقرر  نیز بهره برداری و آبگیری شوند؛ چرا که آنچه تعهد دادیم،  پرداخت شده و باید آنچه که وعده شده  به موقع به اتمام برسد.

وی همچنین گفت: استاندار گیلان و دستگاه‌های نظارتی گزارش مربوطه را برای اینجانب ارسال کنند تا به درستی بتوانم گزارش های ارائه شده را ارزیابی کنم./ایرنا

کپی