اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

مسائل گروه۲۰ محور رایزنی تلفنی پادشاه عربستان و مرکل

مسائل گروه۲۰ محور رایزنی تلفنی پادشاه عربستان و مرکل

پادشاه عربستان و صدر اعظم آلمان در تماس تلفنی در خصوص مسائل مربوط به گروه ۲۰ و چیره شدن بر آثار ویروس کرونا رایزنی کردند.

 به نقل از خبرگزاری واس، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در این گفتگوی تلفنی درباره تلاش‌های یکپارچه در نشست‌های کشورهای عضو گروه ۲۰ که امسال ریاست آن را عربستان به عهده دارد، برای عبور از آثار و تبعات ویروس کرونا و بازگشت به زندگی عادی گفتگو کردند.

مرکل در این تماس تلاش‌های عربستان در اتجام تمهیدات و مدیریت نشست‌های جی ۲۰ را ستود و نسبت به تداوم همبستگی بین المللی برای مقابله با اثرات ویروس ابراز امیدواری کرد.
این هفتمین تماسی است که پادشاه عربستان سعودی طی ۳ روز با رهبران کشورهای خارجی برقرار می‌کند. وی پیش از این با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و نارندرا مودی، نخست وزیر هند  گفتگو کرده بود.

سلمان بن عبدالعزیز، پیشتر ابراز امیدواری کرده بود که کشورهای گروه ۲۰ تلاش‌های خود را برای مقابله با چالش‌های ویروس در جهت خدمت به ملت و اقتصاد جهانی ادامه دهند.
وی تاکید کرد، حفظ جان مردم، مشاغل و نیز ارکان معیشتی آنها در راس توجهات رهبران کشورهای گروه ۲۰ است.
پادشاه سعودی همچنین گفت، ریاست عربستان در گروه ۲۰ در وهله اول بر گفت و گو پیرامون سیاست‌های مرتبط با کار، ثبات مالی، کاهش اختلالاتی که تجارت با آن رو به روست و ارائه کمک به همه کشورهایی که نیازمند یاری و حمایت هستند متمرکز است.  / ایسنا 

کپی