اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

شورای مدرسه درباره پوشش دانش آموزان تصمیم می گیرد

شورای مدرسه درباره پوشش دانش آموزان تصمیم می گیرد

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان گفت: تصمیم گیری درمورد پوشش دانش آموزان از وظایف شورای مدرسه است.

نورعلی عباسپور در مورد پوشش دانش آموزان در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: برطبق بند ۱۲ از شرح وظایف شورای مدرسه مندرج در آیین نامه اجرایی مدارس، تصمیم‌گیری در مورد لباس و پوشش دانش‌آموزان از وظایف شورای مدرسه است و بر این اساس تصمیم‌گیری و اقدام می‌شود.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان افزود: باتوجه به راه‌اندازی سامانه آموزش خانواده در همگام، ضرورت دارد، مدیران کلیه مدارس  برمبنای این سامانه نسبت به انتخاب مدرس مدنظر، نظرسنجی از اولیا، زمان بندی شروع و پایان دوره، انتخاب دوره‌های ابلاغی، حضور غیاب اولیا،صدور گواهینامه، ثبت آمار و... اقدام کنند.

وی گفت: آموزش اولیا صرفا توسط مدرسین آموزش خانواده انجمن اولیا ومربیان و از طریق سامانه آموزش خانواده صورت می‌گیرد. مدیر مدرسه همواره به عنوان مدیر دوره شناخته می‌شود، بنابراین نظارت بر تدریس مدرس و برآوردن خواسته‌های اولیا مطابق نیازسنجی و... به عهده مدیر دوره است. همچنین مدیر مدرسه با استفاده از نظرات اولیا، مدرس مربوطه و اعضای انجمن می‌تواند تا سقف ۴۰ ساعت از سایر سرفصل‌ها استفاده کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عباسپور در پایان گفت: استفاده از اساتید دانشگاه وصاحب‌نظران به عنوان سخنران تخصصی صرفا با هماهنگی اداره انجمن اولیا ومربیان بلامانع است و ضروری است در مدارس بر معرفی ماهنامه پیوند، کتاب‌های انتشارات انجمن اولیا و مربیان به والدین و کانال اولیا ومربیان در شبکة شاد جهت آموزش غیرحضوری تاکید شود.

/ایسنا 

کپی