اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

موسوی لاری: گفتگوی تلفنی روحانی و خاتمی در فضای دوستانه بوده است

موسوی لاری: گفتگوی تلفنی روحانی و خاتمی در فضای دوستانه بوده است

وزیر پیشین کشور درباره تماس تلفنی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و رئیس دولت اصلاحات گفت: تماس تلفنی خاتمی و روحانی در فضای دوستانه بوده است و خبری از انتقاد خاتمی به دولت وجود ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «سید عبدالواحد موسوی لاری» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، با اشاره به تماس تلفنی «حسن روحانی» و «سید محمد خاتمی»، گفت: تماس تلفنی روحانی و خاتمی برای احوالپرسی و در فضای دوستانه بوده است، آنها در ماه مبارک رمضان  و برگزاری مراسم افطاری در میهمانی همدیگر شرکت می‌کنند و تماس‌های تلفنی مکرر داشته و دارند.

وی افزود: همین اواخر هم آقای روحانی به خاتمی زنگ زدند و بعد از احوالپرسی و اظهار محبت، طبق صبحتی که از آقای خاتمی شنیدم، در بخشی از این گفت و گو  آقای روحانی گرفتاری‌های دولت و مشکلاتی که بر سر راه دولت وجود دارد را مطرح کردند و آقای خاتمی هم نقطه نظراتی را در مورد سیاست خارجی و داخلی بیان کردند.

وزیر پیشین کشور با بیان اینکه در این تماس تلفنی آقای خاتمی انتقادی برخورد نکرد، بیان داشت: چیزی که من از آقای خاتمی شنیدم انتقادی نبود و تماسی دوستانه بوده است. آقای روحانی گلایه مندی از مشکلاتی که برایش درست کردند مطرح کرد و خاتمی هم مسائلی را که دولت باید انجام می داده و نداده بیان کرده است.

موسوی لاری افزود: این گفت و گوی تلفنی در این فضای دوستانه انجام شده و چیزی که اخیرا در رسانه‌ها مطرح شده است، صحیح نیست. 

وی گفت: من به معجزه کلام ایمان دارم و هر نوع گفت و گو بین رفقا و رقبا و بین نهادها را مثبت می‌بینم. معتقدم اگر فضای نقد باشد جامعه رشد می کند می‌خواهد این گفت و گو  بین روحانی و خاتمی باشد و یا بین مصطفی تاجزاده وحسین شریعتمداری.

یکی از فعالان شبکه‌های اجتماعی در روزهای اخیر مدعی شده‌ در گفت‌وگوی تلفنی حجت الاسلام و المسلمین روحانی و سید محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری از انتقادات اصلاح‌طلبان علیه دولت گلایه کرده که این انتقاد با پاسخ تند رییس دولت اصلاحات روبه‌رو شده است./ایرنا

کپی