اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

گوگل تماسهای اسپم را شناسایی می کند

گوگل تماسهای اسپم را شناسایی می کند

گوگل قابلیت جدیدی به اپلیکیشن «فون» می افزاید که به کاربر کمک می کند تماس های تجاری را از تماس های اسپم و تبلیغاتی تشخیص دهد.

 گوگل تصمیم دارد به کاربران دستگاه های اندروید کمک کند تا واقعی بودن تماس های ورودی از شماره های ناشناس را تایید کنند و آنها را از تماس های اسپم تشخیص دهند. تماس های اسپم با استفاده از ابزارهای تماس تایید شده شده انجام می شوند و مقاصد مختلفی دارند مانند تبلیغات.

گزارش هایی در ماه ژوئن نشان داد ویژگی «تماس تایید شده» در اپلیکیشن «فون» ارائه می شود. با کمک این ویژگی اگر گوگل تشخیص دهد شماره تجاری  تایید شده ای با کاربر تماس می گیرد، نام تماس گیرنده و لوگوی شرکت همراه با سمبل تاییدیه روی نمایشگر دستگاه نمایش داده می شود. تماس گیرندگان تایید شده نیز دلیل تماس خود را به کاربر اعلام می کنند. این فرایند کارآمد است زیرا  شاید کاربر تمایلی به پاسخ به تماس های تبلیغاتی نداشته باشد.

این ویژگی شباهت زیادی به قابلیت «اس ام اس تایید شده» دارد.وجه تشابه نیز در این است که اگر شماره تماس تجاری در دستگاه کاربر ذخیره نشده باشد، او می تواند قبل از پاسخ به آن، هویت تماس گیرنده را ببیند. علاوه برآن کاربر می تواند از گزینه بررسی تماس گوگل نیز استفاده کند.

البته قابلیت  «تماس های تایید شده» برای کاربران اندروید در آمریکا، مکزیک، برزیل، اسپانیا و هند ارائه می شود.  قابلیت مذکور در مراحل بعد برای کشورهای دیگر ارائه خواهد شد./مهر

کپی