اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

اهدای عضو مامور پلیس به 6 بیمار زندگی بخشید

اهدای عضو مامور پلیس به 6 بیمار زندگی بخشید

فرمانده یگان ویژه استان فارس گفت: اعضای بدن مامور وظیفه شناس یگان ویژه که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

سرهنگ "میر جلال موسوی" در تشریح این خبر اظهار کرد: استواریکم "سید احمد رضا حسینی" از کارکنان ولایت مدار یگان ویژه استان فارس در بازگشت از محل خدمت در اثر تصادف دچار ضربه مغزی و در نتیجه به کما می رود.

وی ادامه داد: این مامور فداکار، بلافاصله به بیمارستان منتقل شد اما علی رغم تلاش تیم پزشکی متاسفانه بر اثر شدت جراحت وارده دچار مرگ مغزی می شود.

فرمانده یگان ویژه استان فارس گفت: پس از اعلام مرگ مغزی، تیم پزشکی با خانواده وی در خصوص اهدا عضو وارد مذاکره شدند که خانواده مرحوم استواریکم "سید احمد رضا حسینی" ایثارگونه رضایت دادند تا اعضای بدن وی به سایر بیماران نیازمند اهدا شود و به آنان جان دوباره ای ببخشد.

سرهنگ موسوی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی همیشه به دنبال تامین امنیت مردم است، تصریح کرد: ما به عنوان مدافعان امنیت جامعه تا پای جان از حریم مردم دفاع خواهیم کرد، حتی پس از جان دادن در این راه مقدس با اهدای عضو که یکی از فرهنگ هایی است که در بین کارکنان رواج پیدا کرده ، باز هم به دنبال جان بخشیدن به افراد نیازمند کشور هستیم.

گفتنی است، از این مامور وظیفه شناس یک پسر 4 ساله به یادگار مانده است.#/پایگاه خبری پلیس

کپی