اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

یک هیات اقتصادی رژیم صهیونیستی وارد امارات شد

یک هیات اقتصادی رژیم صهیونیستی وارد امارات شد

شبکه خبری «سی ان ان عربی» امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که یک هیئت اقتصادی صهیونیستی از سرزمینهای اشغالی فلسطین به منظور دیدار و مذاکره با مسؤولان مالی و تجاری امارات وارد ابوظبی شد.

به نقل از این شبکه خبری، "اوفر جندلمن" سخنگوی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه توییتر خود نوشت که این نخستین سفر یک هیئت بلندپایه این رژیم است که به ریاست «هبو علیم» مدیر یکی از بزرگترین بانکهای صهیونیستی به امارات صورت می‌گیرد.

جندلمن افزود که هدف از این سفر، ادامه بحث و گفت وگو درباره مسایل مالی و بانکی با مقامات ارشد امارات در پی مذاکرات دو طرف در هفته گذشته در همین ارتباط است.  

این در همین راستا، خبرگزاری رسمی امارات (وام) امروز اعلام کرد که «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه این کشور قرار است که در راس هیئتی بلندپایه برای شرکت در مراسم امضای توافق‌نامه عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، هفته آینده به واشنگتن سفر کند.

به گزارش این خبرگزاری، این مراسم با حضور «بنیامین نتانیاهو» در ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) به میزبانی «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در واشنگتن برگزار می‌شود.

مقامات کاخ سفید می‌خواهند که امضای این توافق‌نامه نزدیک به سالگرد امضای توافق‌نامه «اسلو» در ۱۳ سپتامبر(۲۳ شهریور ) برگزار شود.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.   / ایرنا

کپی