اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

لامپ هوشمند آنتی باکتریال از راه رسید

لامپ هوشمند آنتی باکتریال از راه رسید
بیتا میرعظیمی خبرنگار

لامپ هوشمند LIFX Clean علاوه بر روشنایی بخشی به محیط، میکروبها و باکتریهای مضر هوا را نیز نابود کرده و فضایی استریل را تحویل کاربران می دهد.

این فناوری به عنوان اولین لامپ ضدعفونی کننده در جهان،  با بهره گیری از نور فرابنفش میکروبها و باکتریهای مضر در هوا را از بین برده و هوایی پاکیزه و بدون آلودگی را تحویل کاربران می دهد.

کاربران می توانند این لامپ را در محیطهایی با قابلیت آلودگی بیشتر از جمله سرویس های بهداشتی و اتاق حیوانات خانگی نصب کرده و شاهد نابودی باکتریها و میکروبهای مضر باشند. 

این سیستم جالب توجه در عین حال با اتصال به اینترنت وای فای قابل تنظیم بوده و از راه دور به سهولت کنترل می شود. برای بهره گیری از این سیستم تنها کافی است اپلیکیشن LiFX را در تلفن همراه خود نصب کرده و از راه دور میزان نوردهی و رنگ نور را تحت کنترل گرفته و آن را کنترل کنید.

شما می توانید این لامپ فناوارنه را به دستیار صوتی الکسا و هوم کیت متصل کرده و از طریق صدای خود آن را تنظیم کنید. به این ترتیب شما می توانید در حالی که روی مبل دراز کشیده اید تنها با دستیار صوتی لامپ را روشن و خاموش کرده و یا رنگ آن را به دلخواه کم و زیاد کنید. برای انجام این کار تنها کافی است بگویید "الکسا روشن شو" و ... .

طراحان این سیستم در تلاشند تا این لامپ را به فناوری ضدعفونی ویروس های مضر از جمله کرونا مجهز کرده و در آینده ای نزدیک از این فناوری برای نابودی ویروس مرگبار کرونا استفاده کنند. این ایده در دست بررسی است و طراحان نسبت به عملی کردن آن تاکنون وعده ای نداده اند.
لامپ ضدعفونی کننده LIFX Clean قرار است تا سه ماهه چهارم سال 2020 میلادی به بازارهای جهانی عرضه شده و با قیمتی برابر 70 دلار بدست مصرف کنندگان برسد.

کپی