اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

جریمه برای بیرون انداختن ماسک از خودرو

جریمه برای بیرون انداختن ماسک از خودرو

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از پرداخت جریمه برای بیرون انداختن ماسک از خودرو خبرداد.

سرهنگ علی همه خانی گفت: حدود هفت ماه از آغاز شیوع بیماری کرونا گذشته و مباحث آموزشی و نکات مهم بهداشتی بار‌ها و بار‌ها از طریق رسانه ملی و خبرگزاری‌ها به طرق مختلف در اختیار آحاد شهروندان قرار گرفته است.
همه خانی ادامه داد: البته هنوز هستند تعداد معدودی که بهداشت محیطی و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و دستکش و ماسک خود از پنجره خودرو به بیرون پرت می‌کنند و با این کار خود علاوه بر آنکه محیط زیست پیرامون ما را آلوده می‌کنند، باعث انتقال بخش اعظمی از آلودگی‌ها به اطراف و خیابان می‌شوند.

برخورد با تخلف یک راننده

وی گفت: پلیس راهور فاتب با راننده‌ای که اقدام به پرت کردن ته سیگار خود به بیرون از خودرو و آلوده نمودن محیط زیست کرده بود برخورد قانونی و وی را مجاب به برداشتن آن ته سیگار کرد.
وی افزود: انداختن ماسک و دستکش‌های استفاده شده دقیقا همانند پرت کردن زباله به بیرون از خودرو می‌باشد که قانون گذار برای این تخلف، جریمه تعین نموده است و ماموران پلیس راهور، به محض مشاهده اینگونه تخلف با آن طبق قانون برخورد خواهند کرد.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان خودرو‌ها در تمامی روز‌ها بویژه ایامی که درگیر بیماری منحوس کرونا هستیم خواست ضمن رعایت نکات بهداشتی و رعایت قوانین و مقررات، به هیچ وجه اجازه ندهند سرنشینان خودرو از پنجره اتومبیل زباله یا ماسک و دستکشی را به بیرون پرتاب کنند.

جریمه پرت کردن زباله از خودرو به بیرون ۳۰ هزار تومان

مسئولیت اقدامات و حرکات سرنشینان هر خودرو متوجه راننده آن است و راننده مورد اعمال قانون قرار خواهد گرفت.
وی گفت: جریمه پرت کردن زباله از خودرو به بیرون ۳۰ هزار تومان است که در سوابق وضعیت تخلفات راننده ثبت خواهد شد.

/صدا و سیما 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی