اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
کوتاه از فوتبال ایران

از بسته شدن 13 پنجره نقل و انتقال تا پیوستن علیرضا حقیقی به گل گهر

از بسته شدن 13 پنجره نقل و انتقال تا پیوستن علیرضا حقیقی به گل گهر

13 پنجره بسته شد
کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال از مسدود شدن پنجره نقل‌ و انتقالاتی 13 تیم  ذوب آهن، پیکان، فولاد خوزستان، نفت مسجد سلیمان، سایپا، ماشین سازی، شاهین شهرداری بوشهر، پرسپولیس، استقلال، شهرخودرو، نساجی، تراکتور و پارس جنوبی،  به علت اجرا نکردن تعهدات‌شان به احکام این کمیته، خبر داد و اعلام کرد: این باشگاه‌ها حق ثبت قرارداد بازیکنان خود را ندارند و پنجره نقل و انتقالات این تیم ها مسدود است.
 
 
---
علیرضا حقیقی به گل گهر پیوست
علیرضا حقیقی، گلر فصل گذشته نساجی مازندران بعد از مذاکراتی که با گل گهر سیرجان داشت با این باشگاه برای 2 فصل به توافق رسید. به گزارش ایلنا، حقیقی که صحبت از پیوستنش به استقلال هم مطرح بود در لیگ بیستم زیر نظر امیر قلعه نویی در گل گهر بازی خواهد کرد. قرارداد این بازیکن به زودی به صورت رسمی امضا خواهد شد.
 
 
---
مهاجری سرمربی مس کرمان شد
رضا مهاجری هدایت مس کرمان را پذیرفت. به گزارش ایسنا، رضا مهاجری پس از مذاکره با مسئولان باشگاه مس کرمان به عنوان سرمربی جدید مس معرفی شد تا هدایت این تیم را در فصل آینده لیگ دسته یک برعهده داشته باشد. مهاجری سابقه هدایت ماشین‌سازی و نساجی مازندران را در دو فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر در کارنامه خود دارد.
 
 
---
توفان توئیتر هواداران آبی‌پوش 
استراماچونی را برگردانید!
بازگشت استراماچونی مطالبه اصلی این روزهای هواداران استقلال است. با وجود گذشت 9 ماه از جدایی این مربی ایتالیایی از جمع استقلالی‌ها، او از ذهن هواداران این تیم پاک نشده و آنها همچنان خواستار حضورش روی نیمکت تیم محبوب‌شان هستند. هرچند احمد سعادتمند، مدیرعامل آبی‌ها با این مربی مذاکراتی داشته اما سد محکم «قانون ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی» از سوی وزارت ورزش و سازمان لیگ باعث شده استرا و استقلال فعلاً به هم نرسند. در این شرایط تعداد زیادی از هواداران استقلال مطالبه‌شان را به توئیتر کشانده‌اند تا به این شکل خواسته‌شان را به گوش مسئولان برسانند. از دوشنبه شب توفان توئیتری به راه افتاده و بیش از 125 هزار توئیت در حمایت از سرمربی ایتالیایی منتشر شده که مطالبه همه آنها با یک هشتگ واحد است؛ «#استراماچونی_را_برگردانید». توئیت‌های فراوان هواداران استقلال در حمایت از سرمربی سابقشان باعث شده که این هشتگ تبدیل به ترند شود. آنها از مسئولان می‌خواهند که قانون ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی برداشته شود و استرا به تهران بیاید. نکته اینجاست که هواداران آبی به هر طریقی می‌خواهند استرا را داشته باشند.  در این بین برخی از بازیکنان نامدار هم دست به کار شده و در فضای مجازی نسبت به این قانون معترض شدند. علی کریمی، ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس که معمولاً نسبت به اتفاقات تیم رقیب واکنش نشان نمی‌دهد، دیروز با انتشار یک استوری نوشت:«منع حضور خارجی‌ها در لیگ برتر در تضاد با قوانین فیفاست و اگر فدراسیون جهانی فوتبال متوجه این موضوع شود فوتبال ایران را تعلیق خواهد کرد.» البته مسئولان سازمان لیگ تأکید دارند این قانون در تضاد با قوانین فیفا نیست. فریبرز محمودزاده، مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال گفت: «ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی با قوانین فیفا در تضاد نیست. این مصوبه برای کاهش مشکلات انضباطی و مالی باشگاه‌ها در عرصه بین‌المللی‌ و سامان دادن وضعیت موجود مصوب شده و نظیر چنین تصمیم‌هایی در دیگر کشورها و لیگ‌های مختلف اتخاذ شده است. به طور مثال در لیگ‌های مختلف اروپایی در مورد جذب بازیکنان آسیایی و اروپایی مصوبه‌های متفاوتی وجود دارد و فدراسیون فوتبال هر کشور براساس استانداردها و شرایط خود چنین قوانینی را تصویب می‌کند همان طور که در کشورهای حوزه خلیج فارس مثل امارات جذب دروازه‌بان خارجی ممنوع اعلام شد. در فوتبال کشور خودمان نیز در سال‌های گذشته برای حمایت از باشگاه‌ها و بازیکنان در لیگ یک و لیگ‌های پایین‌تر جذب بازیکن خارجی ممنوع اعلام شد و فیفا به هیچ کدام از این مصوبات کشورهای اروپایی و آسیایی ایرادی وارد نکرد و آن را مخالف با قوانین خود ندانست.»
کپی