اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

گسترش فعالیت بدافزار مخرب "اموتت"در جهان

گسترش فعالیت بدافزار مخرب "اموتت"در جهان

فعالیت بدافزار مخرب اموتت که مدتی کاهش یافته بود از ابتدای شهریور ماه مجدداً در نقاط مختلف جهان افزایش یافته و فرانسه، ژاپن و نیوزلند در این زمینه هشدار داده اند.

بدافزار اموتت در دور جدید حملات خود ده‌ها کشور اروپایی، آسیایی و امریکایی را هدف قرار داده است. اما آمریکا، کشورهای اروپای غربی و هند و پاکستان محل تمرکز فعالیت آن بوده است.

برخی شرکت‌های تجاری با ارسال ایمیل‌هایی برای کارکنان خود نسبت به حمله این بدافزار به زیرساخت‌های فنی و سرقت اطلاعات هشدار دادند. بدافزار یادشده برای راه اندازی شبکه‌های بوت نت و حملات گسترده به شبکه‌های کاری و اینترنت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این بدافزار از طریق ایمیل نیز برای کاربران ارسال می‌شود و با کلیک کردن بر روی بسته‌های ضمیمه آلوده رایانه‌ها را دچارا اختلال می‌کند. انتشار بدافزار اموتت در یک هفته اخیر در ژاپن سه برابر شده است. این بدافزار سیستم قضائی و شبکه‌های دادگاهی را نیز در فرانسه هدف قرار داده و مشخص نیست چه حجم از اطلاعات به دست هکرها افتاده است. از همین رو وزیر کشور فرانسه از بلوکه شدن تمامی اسناد با فرمت داک ورد خبر داده که از طریق ایمیل ارسال می‌شوند/ایسنا

کپی