اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

چگونه دوربین مدار بسته را نصب کنیم؟

چگونه دوربین مدار بسته را نصب کنیم؟

نصب دوربین مدار بسته اقدامی است که افراد می توانند با کمی تلاش آن را کسب کنند. ما در این مقاله سعی داریم مراحل نصب دوربین مدار بسته و جزئیات آنها را به شما معرفی کنیم.

آموزش نصب دوربین مدار بسته یکی از آموزش های مهم و کلیدی جامعه امروز به شمار می رود.  دوربین های مداربسته به عنوان ابزار نظارت و امنیت الکترونیک به شمار می روند که استفاده از آن در مناطق مسکونی، اداری، کسب و کار، آموزشی، نظامی، عمومی و غیره لازم و ضروری می‌باشد.

 با استفاده از این دوربین ها می توان علاوه بر نظارت دائم و همچنین ایجاد امنیت الکترونیکی، تا حدود زیادی از ایجاد جرم در جامعه جلوگیری کرده، و در مواقع لزوم نیز از داده های آنها برای امورات مختلف و یا بررسی علل حوادث استفاده نمود.

نصب دوربین مدار بسته امری تخصصی بوده و نیازمند کسب مهارت‌های آن از طریق آموزش نصب دوربین های مدار بسته می‌باشد. ما در ادامه این متن مراحل نصب دوربین مدار بسته را به همراه جزییات آنها معرفی می‌کنیم.

بررسی محل و تهیه لیست اولین مرحله نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین باید بر اساس روش های اصولی و استانداردهای تعریف شده انجام گیرد. بسته به محلی که قرار است دوربین در آن نصب شود، باید لیستی از ابزار مورد نیاز تهیه شود.

برای مثال اگر محیط کار مورد نظر کوچک باشد می توان با استفاده از چند دوربین و مقداری کابل و دیگر لوازم کار نصب را انجام داد. اما اگر نصب دوربین مدار بسته قرار است در یک محیط بزرگ انجام گیرد، بایستی به صورت اصولی، لیستی از لوازم مورد نیاز تهیه شود.

خرید تجهیزات مناسب دومین مرحله آموزش نصب دوربین مدار بسته

امروزه سیستم‌های دوربین مداربسته توسط برندهای مختلف و با قابلیت ها و امکانات گوناگون تولید می‌شوند، و متاسفانه گاها در بازار و در کنار برندهای معتبر شاهد حضور برندهایی هستیم که کیفیت چندانی نداشته و خرید آنها به هیچ وجه مقرون به صرفه نمی‌باشد.

برای مثال اگر شما یک پروژه بزرگ دارید در این صورت بهتر است خرید خود را به صورت تکی و در صورت داشتن پروژه کوچک از پکیج‌های آماده که قیمت ارزان تری دارند استفاده کنید.

انتخاب محل مناسب برای نصب، سومین مرحله نصب دوربین مدار بسته

باید تا حد امکان محلی انتخاب شود که علاوه بر دید مناسب، در تجهیزاتی مثل کابل و غیره نیز صرفه جویی شود. گاهی نیز برای نصب دوربین مدار بسته بایستی محل‌هایی تعیین شده، بهینه سازی شوند. برای مثال اگر قرار است پایه‌ای برای نصب دوربین‌ها در یک محوطه کار شود، باید قبل از نصب استحکام آن تایید شود.

اگر تداخلاتی برای اجرای پروژه وجود دارد، بایستی قبل از نصب آن را رفع کرد، و اگر امکان چنین کاری وجود نداشته باشد بایستی محل مناسب و جدیدی برای نصب دوربین مداربسته انتخاب شود.

نصب دوربین و تجهیزات آن آخرین مرحله آموزش نصب دوربین مدار بسته

در نصب دوربین مدار بسته باید نکات مهمی را رعایت نمود که از مهمترین آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

  • نصب اصولی دوربین ها: برای نصب دوربین‌های مدار بسته بایستی استحکامات کافی را در نظر گرفت. برای مثال دوربین‌ها باید در فاصله ای دور از دسترس افراد و به صورت محکم نصب شوند تا برابر شرایط محیطی و طبیعی مثل زلزله و یا دخالت های انسانی استحکام داشته باشند.
  • نصب اصولی کابل ها و اتصالات: برای نصب دوربین‌های مدار بسته باید به نصب اصولی کابل‌ها و اتصالات آنها دقت نمود. بروز قطعی در کابل‌های برق و کابل‌های سیگنال این دوربین ها می‌تواند باعث اختلال در کار آنها شود. همچنین کابل‌ها باید به صورت توکار و یا در لوله های خاص کشیده شوند، و در معرض دید نباشند.
  • جای گذاری دقیق منبع برق: دوربین های مداربسته برای کار کردن نیاز به جریان الکتریسیته دارند. به همین دلیل باید منبع برق آنها در جایی باشد، که احتمال دسترسی به آنها وجود نداشته باشد.
  • تنظیم دقیق دوربین ها: پس از نصب دوربین‌ها و دریافت تصاویر باید زاویه دید آنها را به صورت اصولی و با بهترین شکل تنظیم کرد، و بر اساس بهترین تصویر دریافتی دوربین‌ها قرار داده شوند. همچنین دستگاه DVR نیز باید در جایی امن قرار داده شود.

اهمیت دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته

با توجه به تخصصی بودن نصب دوربین مدار بسته برای درک بهتر مفاهیم توصیه می کنیم مهارت های لازم این حرفه را از طریق شرکت در دوره های دوربین مداربسته در آموزشگاهی تخصصی کسب نمایید.

آموزشگاه فنی برق یکی از بهترین آموزشگاه های فعال در زمینه برق و الکترونیک است که به صورت تخصصی و زیر نظر سازمان فنی حرفه ای دوره های برق را برگزار می‌نماید. بنابراین در صورتی که علاقه مند به فعالیت در مشاغل فنی هستید توصیه می کنیم در دوره های این آموزشگاه ثبت نام نمایید.

دوره آموزش برق صنعتی، دوره آموزش نصب پکیج ، دوره برق ساختمان، آموزش تعمیرات موبایل، آموزش تعمیرات ایسیو برخی از دوره های تخصصی و پولساز در این آموزشگاه است که به صورت کاملا تخصصی و پروژه محور در کارگاه های مجهز برگزار می‌گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین شرکت در دوره این آموزشگاه می توانید به وب سایت رسمی مجتمع فنی به آدرس اینترنتی https://fannibargh.com/ مراجعه نمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 02166121029 تماس حاصل نمایید.

 

کپی