اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

ابلاغ شیوه نامه‌های بهداشتی به مدارس مازندران

ابلاغ شیوه نامه‌های بهداشتی به مدارس مازندران

ساری- خبرنگار «ایران»: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از ابلاغ شیوه نامه‌های بهداشتی مدارس به مراکز آموزشی خبر داد و گفت: مدارس باید با رعایت بهداشت چرخه انتقال کرونا را قطع کنند.

سیدعباس موسوی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با بیان اینکه مدارس باید با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی چرخه انتقال ویروس کرونا را قطع کنند، افزود: خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند که از روش‌های حضوری یا غیرحضوری برای آموزش فرزندان استفاده کنند. اولیای مدرسه به ساعات غیرکلاس درس توجه کنند.
وی افزود: شیوه نامه‌های بهداشتی مربوط به مدارس به مراکز آموزشی ابلاغ شده و تمام همفکری‌های لازم با مسئولان آموزش و پرورش استان انجام شده تا بتوانیم در کنار آموزش، سلامت دانش‌آموزان را نیز تضمین کنیم و براساس دستورالعمل ابلاغ شده، به والدین توصیه اکید می‌شود که اگر در خانواده کوچک‌ترین مورد مشکوک به کرونا پیدا شده دانش‌آموز را راهی مدرسه نکنند و در خانه آموزش‌های مجازی را پیگیری کنند.
وی ادامه داد: همان طور که در دستورالعمل ابلاغی نیز تأکید شده، اجباری در حضور دانش‌آموزان وجود ندارد و می‌توانند از آموزش‌های از راه دور نیز استفاده کنند اما حتماً دستورالعمل به طور جدی و کامل اجرا شود و اجباری در شرکت دانش‌آموزان به‌صورت حضوری در مدارس نباشد و آنها بتوانند به‌صورت انتخابی نحوه آموزش خود را انتخاب کنند.
وی تأکید کرد: باید تمام دانش‌آموزان و کادر مدرسه از ماسک استفاده کنند و همچنین قبل و بعد از پایان هر کلاس دست‌ها به مدت یک دقیقه با آب و صابون شسته شود، علاوه براین مواد ضد عفونی کننده باید در دسترس دانش‌آموزان قرار گیرد تا بتوانند به طور مرتب از آن استفاده کنند.
 

کپی