اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

ظریف: بازگشت به تجارت عادی اولویتی جهانی است/ قدردان تلاش‌های سوئیس برای سبک کردن خرابکاری‌های آمریکا هستیم

ظریف: بازگشت به تجارت عادی اولویتی جهانی است/ قدردان تلاش‌های سوئیس برای سبک کردن خرابکاری‌های آمریکا هستیم

وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی محورهای دیدارش با همتای سوئیسی خود را تشریح کرد.

 محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز دوشنبه در توییتی نوشت: از میزبانی ایگناتسیو کاسیس، وزیر خارجه سوئیس در صدسالگی روبط دیپلماتیکی که بر اساس احترام دوجانبه پایدار مانده است، خرسند شدم.

وی افزود: گفت‌وگوهای عالی‌ در خصوص مسائل دوجانبه‌، منطقه‌ای و جهانی داشتیم. در حالی که قدردان تلاش‌های سوئیس برای سبک کردن خرابکاری‌های آمریکا هستیم، بازگشت دادوستدهای عادی اولویت جهانی است.

بازگشت به تجارت عادی اولویتی جهانی است

وزیر امور خارجه از تلاش‌های سوییس در جهت ارتقاء روابط دوجانبه قدردانی کرد و بازگشت به تجارت عادی خارجی را اولویتی مهم برای ایران و جهان دانست.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و ایگنازیا کاسیس وزیر امور خارجه سوییس آخرین تحولات روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی شامل موضوعات و مسائل مرتبط با سوریه، یمن، روابط تجاری میان دو کشور، کانال مالی سوییس را مورد بررسی قرار دادند.

وزیران خارجه ایران و سوئیس در این دیدار همچنین درباره برجام و سیاست‌های خصمانه ایالات متحده در راستای خرابکاری در روابط عادی سیاسی و اقتصاد خارجی ایران تبادل نظر کردند.

ظریف در این دیدار با ابراز خرسندی از برگزاری یکصدمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و سوییس، از تلاش‌های این کشور در جهت ارتقاء روابط دوجانبه قدردانی کرد و در عین حال بازگشت به تجارت عادی خارجی را اولویتی مهم برای ایران و جهان دانست.

وزیر امور خارجه سوییس هم در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور تعهد سوییس در خصوص برجام و گسترش روابط در همه ابعاد را مورد تاکید قرار داد.

ایگنازیا کاسیس در روز نخست سفر خود به ایران به اصفهان سفر و از برخی از مناطق تاریخی این شهر نیز بازدید کرد./ایرنا

کپی