اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
سال 1340(نیمه اول)/ نیمی از خانه‌ها تبدیل به خاکستر شد

بندر شاهپور در کام آتش

بندر شاهپور در کام آتش

ازساعت یک و نیم بعد ازظهر دیروز دوشنبه 30 مرداد، آتش‌سوزی مدهشی در بندر شاهپور [بندر امام(ره)] رخ داد که بر اثر آن بیش از نیمی از خانه‌های اهالی این شهرستان تبدیل به خاکستر شد و جز تل خاکستر چیزی برجا نماند.

  این آتش‌سوزی که بعد از ظهر دیروز از یکی از خانه‌های چوبی کمپ بندر شاهپور شروع شد و ظرف اندک مدتی به خانه‌های اطراف سرایت کرد و طی سه ساعت، متجاوز از یکصد و پنجاه خانه چوبی را در کام آتش فرو برد، تا پاسی از شب گذشته ادامه داشت و میلیون‌ها ریال خسارت وارد و بیش از دو هزار نفر از اهالی را بی‌خانمان کرد....
اتومبیل‌های آتش‌نشانی بندر شاهپور و کارگران شرکت نفت، افراد انتظامی و اهالی بندر شاهپور برای اطفای حریق به فعالیت پرداختند. حدود یک هزار نفر از اهالی شهر، اثاثیه خانه خود را با کامیون‌های گمرک بندر شاهپور از قسمت شرقی شهر به طرف جنوب منتقل کرده و در بیابان سکنی گرفته‌اند. تاکنون در این حریق مدهش تلفات جانی وارد نیامده است ولی مجروحینی که در شرف مرگ هستند، بسیارند.
وضع بندر شاهپور براثر این آتش‌سوزی بسیار درهم و آشفته است. دهها وسیله نقلیه و اتومبیل‌های آتش‌نشانی و صد‌ها نفر از اهالی برای خاموش کردن آتش فعالیت می‌کنند. حرارت آتش بحدی است که از دویست متری محدوده حریق، هیچکس قادر به جلو رفتن نیست. خانه‌هایی که طعمه حریق شده متعلق به کارگران کشتیرانی، راه‌آهن و کسبه و بازرگانان می‌باشد. حدود ساعت ۸ دیشب، پس از فعالیت‌های زیاد و سوختن و خراب شدن بیش از دویست دستگاه خانه‌های چوبی و آجری شعله‌های آتش فرونشست و از توسعه دامنه حریق جلوگیری شد.
روزنامه اطلاعات- سه‌شنبه 31 مرداد 1340
 
کپی