اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

انهدام باند سارقان احشام در دلگان

انهدام باند سارقان احشام در دلگان

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری ۵ نفر اعضای یک باند حرفه ای سرقت احشام و اعتراف آنها به ۵۰ فقره انواع سرقت خبر داد.

 سردار احمد طاهری در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت احشام در سطح شهرستان "دلگان" موضوع شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گفت.

وی افزود: تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه مأموران در پی تحقیقات تخصصی خود یکی از سارقان را شناسایی و او را در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف تعدادی زیادی اموال مسروقه شامل مقادیری قابل توجه سیم مسی، ۲ دستگاه دوچرخه و تعداد زیادی قطعات اوراق شده موتورسیکلت در مخفیگاه متهم، تصریح کرد: این سارق ۲۷ ساله برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی شهرستان منتقل که در بازجویی های تکمیلی به ۵۰ فقره شامل ۲۸ فقره سرقت احشام، ۹ فقره سرقت موتورسیکلت، ۱۱ فقره سرقت سیم برق و ۲ فقره سرقت دوچرخه در سطح شهرستان با همکاری ۴ تن از دوستان خود اعتراف کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه با هماهنگی قضائی طی چند عملیات ضربتی دیگر همدستان این سارق نیز دستگیر و مشخص شد سارقان احشام مسروقه را پس از سرقت در شهرستان های اطراف می فروختند و موتورسیکلت های مسروقه را نیز اوراق و اقدام به فروش قطعات آن می کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار طاهری با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی از شهروندان خواست، ضمن رعایت نکات امنیتی و هشدار های پلیسی در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک با شماره ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع دهند./ایلنا

کپی