اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

۶۵ درصد از مساحت چهارمحال و بختیاری تحت تاثیر خشکسالی است

۶۵ درصد از مساحت چهارمحال و بختیاری تحت تاثیر خشکسالی است

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: براساس آمار ۱۰ ساله ۶۵ درصد از مساحت استان تحت تاثیر خشکسالی قرار دارد.

مهران چراغپور با اشاره به خشکسالی و کاهش بارش‌ها در سطح چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: میزان متوسط بارش‌های استان از ابتدای سال زراعی به ۵۳۱ میلی‌متر رسیده است و بارش‌ها استان نسبت به میانگین بلند مدت ۷ درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۳۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: براساس آمار تاکنون در سطح چهارمحال و بختیاری ۷۰ میلی‌متر کاهش بارش نسبت به میانگین بلندمدت داریم.

وی با بیان اینکه صبح امروز شهرکرد خنک‌ترین مرکز استان کشور به ثبت رسیده است،افزود: صبح امروز شهرکرد با دمای ۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین نقطه کشور و بلداجی با دمای ۳ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز چهارمحال و بختیاری گزارش شده است.

چراغپور در ادامه تشریح کرد: با نزدیک شدن به فصل پاییز شاهد کاهش یک درجه‌ای  و روند تدریجی کاهش دمای هوا درسطح چهارمحال و بختیاری خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بعدازظهر امروز و فردا در شهرستان کوهرنگ شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده در برخی نقاط هستیم، خاطرنشان کرد: طی هفته جاری  در سایر نقاط چهارمحال و بختیاری افزایش ابر و وزش باد ۵۰ کیلومتر برساعت پدیده غالب بعدازظهرها خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: در سال جاری شاهد پاییز زودهنگام و پربارشی نخواهیم بود./ ایسنا

کپی