اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

جانسون مجذوب دونالد ترامپ است

جانسون مجذوب دونالد ترامپ است

سفیر سابق انگلیس در آمریکا معتقد است نخست وزیر انگلیس مجذوب رئیس جمهور آمریکا شده و احتمالا از وی الهام گرفته و شیفته منش او در اهمیت ندادن به حقایق و راستی‌هاست.

 به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "سر کیم داروچ"، سفیر سابق انگلیس در آمریکا در کتاب جدیدش همچنین گفت:  بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس باید خودش را تا حدودی مقصر استعفای من به عنوان سفیر کشورمان در واشنگتن بداند؛ داروچ پس از افشای اسناد دیپلماتیک که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را تحقیر می‌کردند در ژوئیه ۲۰۱۹ استعفا کرد. 

وی افزود: جانسون در جریان سفرهایش به واشنگتن به عنوان وزیر امور خارجه انگلیس و پیش از آنکه به سمت نخست وزیری برسد مجذوب ترامپ شده بود و به طور ویژه به استفاده ترامپ از زبان، تمرکز کرده بود.

داروچ در این کتاب می‌نویسد: این شامل دایره لغات محدود، سادگی پیام‌رسانی، بی‌اعتنایی به صحت سیاسی، شبیه‌سازی‌های آتش افروزانه  و منش او در اهمیت ندادن به راستی‌ها و حقایق است.

وی در مصاحبه‌ای در پاسخ به اینکه آیا این خصوصیات در جانسون نیز پدیدار شده یا خیر، گفت: تا آنجا که از همکارانم شنیده‌ام، دولت کنونی لندن توجه بسیاری به ارائه و زبان دارد. اما اگر نگاه کلی به تاریخ صحبت‌های این نخست وزیر بیندازید می‌بینید که او اغلب چیزهای بسیار زننده‌ای گفته و هرگز بابت آنها عذرخواهی نکرده است.

داروچ تصریح کرد: ترامپ نیز جانسون را فردی می‌داند که انگار سال‌هاست یکدیگر را می‌شناسند.  / ایسنا

کپی