اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

۱۲ کشته بر اثر انفجار در یکی از مساجد بنگلادش

۱۲ کشته بر اثر انفجار در یکی از مساجد بنگلادش

پلیس بنگلادش اعلام کرد بر اثر انفجار در مسجدی در مرکز این کشور که احتمالا ناشی از نشت گاز بوده است، دست کم ۱۲ نفر جان باختند و ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شدند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس بنگلادش روز شنبه اعلام کرد بر اثر انفجار در مسجدی در مرکز این کشور که احتمالا ناشی از نشت گاز بوده است، دست کم ۱۲ نفر جان باختند و ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شدند.
به گفته منابعی در اورژانس، نمازگزاران در حال انجام نماز مغرب جمعه در مسجدی در شهر ناراینگنج (Narayanganj) نزدیک داکا، پایتخت بنگلادش بودند که این انفجار روی داد.
رئیس آتش نشانی این شهر گفت: «در داخل مسجد نشت گاز وجود داشت. هنگامی که پنجره‌ها و در‌ها بسته و دستگاه‌های کولر روشن شد، جرقه برق موجب وقوع این انفجار در داخل مسجد شد.»
منبعی پزشکی گفت: ۳۷ نفر در بیمارستان سوختگی داکا بستری شدند که وضعیتشان وخیم بود و دچار سوختگی‌های بین ۷۰ تا ۸۰ درصد شده اند. ۱۲ نفر از این افراد جان باخته اند.
بنا بر اعلام پلیس، در این انفجار دست کم ۴۵ نفر زخمی شده اند.
در بنگلادش معمولا به علت عدم رعایت قوانین ایمنی، آتش سوزی‌های متعددی اتفاق می‌افتد و سالانه صد‌ها نفر در این سوانح جان خود را از دست می‌دهند.
فوریه ۲۰۱۹ بر اثر آتش سوزی در یک بنای تاریخی متعلق به دوره امپراتوری مغول‌ها در محله‌ای قدیمی در داکا، ۷۸ نفر فوت کردند.
نوامبر ۲۰۱۲ در یک آتش سوزی در یک ساختمان تولیدی پوشاک برای کشور‌های غربی، ۱۱۱ نفر جان باختند که یکی از تلخ‌ترین سوانح از این دست در بنگلادش بود./صداو سیما
 

کپی