اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

کشورهای مختلف خواستار اطلاعات بیشتر از واکسن روسی کرونا

کشورهای مختلف خواستار اطلاعات بیشتر از واکسن روسی کرونا

وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد؛ بیش از ۳۰ تحقیق و پرسش رسمی از کشورهای مختلف جهان راجع به واکسن روسی کرونا مطرح شده است.

به گزارش تاس، بیش از یک ماه از خبر ثبت واکسن روسی کروناویروس می‌گذرد. واکسنی که حواشی و نگرانی‌های زیادی را به همراه داشت.

"میخائیل موراشکو" وزیر بهداشت روسیه روز گذشته اعلام کرد که بیش از ۳۰ پرسش و تحقیق راجع به این واکسن  ضد کرونا که "اسپوتنیکV" نام دارد، از کشورهای مختلف جهان مطرح شده است.

وی طی یک مصاحبه با یک شبکه خبری روسی گفت: در کل، ما بیش از ۳۰ پرسش راجع به این واکسن دریافت کردیم که در مورد تامین، تولید و توسعه مشترک واکسن‌های دیگر هستند.
چنین پرسش‌هایی از سوی کشورهای هند، کره جنوبی، جمهوری‌های شوروی سابق، فیلیپین و دیگر کشورها مطرح شده است. بنابراین علاقه به اطلاعات پیرامون این واکسن بسیار زیاد است.

موراشکو ادامه داد، در حال حاضر پنج واکسن  اعم از روسی و خارجی در مرحله ثبت یا  اخذ مجوز برای آزمایشات بالینی هستند.

در تاریخ ۱۱ اوت سال جاری بود که روسیه اولین واکسن جهان در برابر کروناویروس را رسما ثبت کرد. این واکسن در پلتفرمی ساخته شده که تاکنون برای تعدادی دیگر از واکسن‌ها بکار گرفته شده است.

کریل دمیتریف، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه پیش از این اظهار داشت که بیش از ۲۰ کشور جهان درخواست خرید بیش از یک میلیارد دوز واکسن کرونای روسیه را داده‌اند که روسیه توافقاتی با چندین کشور برای تولید آن داشته است.

هم‌اکنون بیش از ۱۶۰ واکسن ضد کرونا ویروس در جهان در حال توسعه است که بیش از ۳۰ واکسن در مرحله آزمایشات بالینی قرار دارند./ ایسنا 

دومین واکسن روسی کرونا هم موفق عمل کرد

واکسن روسی کرونا آنتی‌بادی می‌سازد

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 
کپی