اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
استاندار اصفهان:

باید تهمیدات زندگی با کرونا را سختگیرانه به کار ببندیم

باید تهمیدات زندگی با کرونا را سختگیرانه به کار ببندیم

استاندار اصفهان گفت: حفظ سلامت و تامین امنیت سلامت دانش‌آموزان از اولویت‌های ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان اصفهان است.

عباس رضایی، امروز (شنبه_ ۱۵ شهریور) در آئین نواختن زنگ بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در شاهین‌شهر برگزار شد، ضمن تبریک آغاز سال جدید تحصیلی به دانش‌آموزان و معلمان، راه توسعه و پیشرفت کشور را توجه روز افزون به آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: شیوع ویروس منحوس کرونا باعث تحولی شگرف در همه امور مخصوصا آموزش و پرورش شده و امسال شاهد بازگشایی مدارس با رویکردی متفاوت و نوآورانه هستیم.

وی، با تاکید بر شیوع گسترده ویروس کووید۱۹ در جهان و اثرات سو این ویروس بر اقتصادهای دنیا، افزود: در شرایطی که اقتصادهای بزرگ دنیا نظیر آمریکا، چین و ... با مشکلات بسیار مواجه‌اند اما جمهوری اسلامی با عنایات ولی امر مسلمین، رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش‌های دولت تدبیر و امید با وجود تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی و مشکلات اقتصادی و معیشتی عموم مردم کمترین آسیب از شیوع کرونا را متحمل شده است.

به گزارش ایسنا، استاندار اصفهان، با بیان اینکه شاید باید ویروس کرونا یک پدیده ماندگار بدانیم، خاطرنشان کرد: ویروس کرونا یک پدیده ناشناخته است که با دیدگاهی امیدوارانه اما واقع بینانه باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ زندگی با تمهیدات مقابله با کرونا تلاش کرده و بدانیم حتی در صورت کشف و تولید واکسن این ویروس تامین آن به آسانی میسر نیست.

رضایی، ورود به وضعیت سفید را در گرو رعایت سختگیرانه تمهیدات پیشگیرانه کرونایی دانست و خاطرنشان کرد: کادر درمان و پزشکی از زمان شیوع این ویروس رشادت‌های بسیاری کرده و در خط اول جبهه سلامت جنگیده‌اند که در راستای همدردی، قدردانی و همنوایی با این قشر از خود گذشته باید زندگی کنیم و تهمیدات زندگی با کرونا را سختگیرانه به کار ببندیم.

وی، با اشاره به برگزاری کنکور، برپایی عزاداری‌های سوگواری محرم و ...، ادامه داد: حفظ سلامت و تامین امنیت سلامت دانش‌آموزان از اولویت‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد مبارزه با این ویروس در استان است، به همین دلیل با اعلام وضعیت قرمز بالارونده توسط دانشکده علوم پزشکی اصفهان در برخی از شهرستان‌ها و شهرهای استان، برگزاری کلاس‌های آموزش حضوری و بازگشایی مدارس امروز لغو و به هفته آینده موکول شد.

استاندار اصفهان با تاکید بر لغو بازگشایی مدارس بدون تعطیلی امر آموزش، خاطرنشان کرد: سال تحصیلی جدید به صورت حضوری و مجازی باید توام با شادی و نشاط به دور از استرس و نگرانی سپری شود. همچنین از دانش‌آموزان تقاضا دارم فرصت تعلیم و آموزش را مغتنم شمرده و با مطالعه و کسب علم و دانش در راستای تحقق اهداف نظام و ارتقای سطح علمی کشور بیش از پیش تلاش کنند.

اجرای کامل سند تحول آموزش و پرورش یکی از خواسته‌های مجلس شورای اسلامی

همچنین حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره ۳۵هزار شهید دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس، شهیدان مدافع سلامتِ شاهین‌شهر، شهید "دکتر سعید حقیقی" در بیمارستان گلدیس و شهید "سرگرد پاسدار حامدمردانی" در بیمارستان صدوقی در مقابله و مبارزه با ویروس کرونا، اظهار کرد: نگاه مجلس شورای اسلامی به آموزش و پرورش نگاهی سرمایه‌ای است و مجلس تلاش خود را در راستای خدمات رسانی به عزیزان فرهنگی و تعیلم و تربیت بکار می بندد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، ابراز امیدواری کرد با سرمایه گذاری نظام در امر آموزش و پرورش و اجرای کامل سند تحول که یکی از بزرگترین خواسته های مجلس شورای اسلامی است می‌توان نسلی متناسب با اعتقادات و فرهنگ اسلامی _ایرانی تربیت کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سالانه ۳ هزار دانش‌آموز به جمعیت دانش‌آموزی شاهین شهر افزوده می‌شود و اشاره به ۱۹میلیارد تومان اعتبارات کل دستگاه‌های اجرایی و اداری در شهرستان، تصریح کرد: ورود خیران به عرصه مدرسه سازی تاکنون گره‌گشای نیازهای آموزش و پرورش شهرستان بوده و میزان اعتبارات تعلق گرفته به شهرستان در یک سال پاسخگوی تامین اعتبار ساخت حتی یک مدرسه هم نیست./ ایسنا

کپی