اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

۸۸۱ هزار نفر دیگر در امریکا بیکار شدند

۸۸۱ هزار نفر دیگر در امریکا بیکار شدند

گزارش هفتگی جدید اداره کار آمریکا حاکی از آن است که در هفته اخیر ۸۸۱ هزار نفر دیگر در این کشور بیکار شده‌اند ؛ این نشان می‌دهد ریکاوری اقتصاد این کشور در شرایط بحرانی ناشی از کرونا هنوز بسیار کند پیش می‌رود.

گزارش سی‌ان‌بی‌سی از آن‌چه اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی داوجونز پیش‌بینی کرده بودند بهتر بود. آنها انتظار داشتند که تعداد افرادی که این هفته درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت می‌کنند به ۹۵۰,۰۰۰ نفر برسد.

در حالی که در چندین هفته گذشته تعداد بیکاران جدید هفتگی آمریکا از ۱ میلیون نفر بیشتر بود، این گزارش نشان می‌دهد که وضعیت بازار کار این کشور به آرامی در حال بهبود است.

تعداد افرادی که دریافت حقوق بیکاری آن‌ها تداوم داشته این هفته ۱.۲۴ میلیون نفر کاهش یافت و به ۱۳.۲۵۴ میلیون نفر رسید. به این ترتیب نرخ بیکاری افرادی که دارای بیمه هستند این هفته ۰.۸ درصد پایین آمد و به ۹.۱ درصد رسید.

تعداد بیکارانی (شامل بیکاران دارای بیمه و بدون بیمه) که تحت برنامه حمایتی ویژه دوره کرونا از مزایای حمایتی بیکاری بهره‌مند شده‌اند در هفته منتهی به ۱۵ آگوست (این آمار با یک هفته تعویق منتشر می‌شود) ۲.۲ میلیون نفر افزایش یافت و به ۲۹.۲۲ میلیون نفر رسید./ مهر 

 

 

 

 

کپی