اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

موافقت بحرین با عبور هواپیماهای اسرائیلی از حریم هوایی آن به مقصد امارات

موافقت بحرین با عبور هواپیماهای اسرائیلی از حریم هوایی آن به مقصد امارات

دولت بحرین بیانیه‌ای را در خصوص موافقت خود با درخواست دولت امارات جهت اجازه به عبور هواپیماهای اسرائیلی از مبدأ و به مقصد امارات از طریق حریم هوایی بحرین منتشر کرد.

 یک منبع مسئول در امور هواپیمایی مدنی در وزارت ارتباطات بحرین تصریح کرد که امور هواپیمایی مدنی با درخواست مطرح شده از سوی هیات کل هواپیمایی امارات موافقت کرده است که بر اساس این درخواست، به عبور پروازهایی که به امارات می‌رود یا آن را ترک می‌کند، اجازه داده می‌شود.

در همین راستا، اولین هواپیمای اسرائیلی که به امارات رفته بود، با استفاده از حریم هوایی بحرین و عربستان، به اراضی اشغالی بازگشت.

پیش از بحرین؛ عربستان سعودی با این درخواست امارات موافقت کرده بود.

همچنین یک مسئول برجسته اسرائیلی پیش‌بینی کرد، بحرین کشور بعدی باشد که بعد از امارات، با اسرائیل به توافق عادی‌سازی روابط دست‌ می‌یابد.

شبکه پخش اسرائیل "کان" از یک مسئول اسرائیلی عالی رتبه نقل کرد که پیش‌بینی می‌شود بحرین در آینده‌ای بیسار نزدیک از عادی سازی رسمی روابط خود با اسرائیل خبر دهد.

این مسئول ادامه داد: برآوردها حکایت از این دارد که بلافاصله بعد از امضای توافق صلح میان اسرائیل و امارات در واشنگتن؛ بحرین به صورت رسمی از عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل خبر دهد.

پیش‌بینی می‌شود که در ۱۳ سپتامبر جاری، امضای توافق صلح میان اسرائیل و امارات در کاخ سفید صورت بگیرد.

وی گفت که آمریکا تمایل دارد توافق عادی سازی روابط اسرائیل و امارات تا قبل از سال جدید یهودی که در ۱۸ سپتامبر جاری آغاز می‌شود، امضا گردد.

این مسئول گفت که اسرائیل برای همکاری‌های بیشتر با کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه در زمینه‌های امنیت و تجارت، اهمیت قائل است./ایسنا

/ایسنا

کپی