اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

اعلام پایان بازسازی مناطق سیل زده پلدختر توسط رییس جمهور

اعلام پایان بازسازی مناطق سیل زده پلدختر توسط رییس جمهور

رییس بنیاد مسکن استان لرستان از اعلام پایان بازسازی مناطق سیل زده پلدختر توسط رییس جمهور خبرداد.

مسعود رضایی اظهار داشت: متقاضیان تسهیلات جدید تکمیل واحدهای نیمه تمام سیل زدگان در شهرهای پلدختر و معمولان میتوانند جهت تشکیل پرونده به ستادهای بنیاد مسکن معین اردبیل و اصفهان در معمولان پلدختر مراجعه کنند.

وی افزود: بانک سینا آمادگی دارد که برای این افراد سیل زده پرونده  تشکیل و با دریافت وام ۱۵ میلیون تومانی  واحد های آنها تکمیل شود.

رئیس بنیاد مسکن لرستان بیان کرد: روستای سیل زده ملاوی که تا کنون بلاتکلیف مانده بود توسط مسوولان مشکلات پیش روی آنها برطرف و مقررشد از اراضی روستای سراب حمام برای احداث اهالی این روستا تفکیک شود.

وی اضافه کرد: اهالی روستای ملاوی می توانند با مراجعه به بنیاد مسکن و ثبت نام در سامانه جهت دریافت زمین و آغاز فعالیت احداث منازل مسکونی خود در روستای سراب حمام تشکیل پرونده دهند.

رضایی یادآورشد: قسمتی از دایک حفاظتی روستای چم مهر معارض دارد که فرماندار پلدختر نسبت به رفع معارض آن اقدام می کند و با همکاری شرکت خانه گستر ادامه فعالیت آن آغاز میشود.

وی ادامه داد: افراد سیل زده سایت چهار هکتاری شهر پلدختر جهت تشکیل پرونده برای دریافت سند و مراحل نهایی واگذاری اراضی به  اداره راه و شهرسازی شهرستان مراجعه کنند.

رییس بنیاد مسکن استان لرستان با بیان این که ۱۱ هزار واحد مسکونی در شهرستان سیل زده پلدختر بازسازی و تعمیرشده  است، گفت: واحدهای احداثی سیل زدگان این شهرستان  کمک بلاعوض دریافت کردند اما برخی از این واحدها به خاطر زیربنای زیاد هنوز تکمیل نشدند اما قابلیت بهره برداری و استفاده و سکونت در آن را دارند.

رضایی  افزود: با توجه به این که ستادهای معین اصفهان و اردبیل در حال تغییر و تحول و تحویل پرونده های سیل زده به استان لرستان هستند پایان بازسازی مناطق سیل زده لرستان در مراسمی در سطح کشور توسط رییس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور یکی از وزرا در پلدختر اعلام می شود.

/ایرنا 

کپی