اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

بایدن خواستار مجازات افسران پلیس مرتبط با تیراندازی‌های اخیر شد

بایدن خواستار مجازات افسران پلیس مرتبط با تیراندازی‌های اخیر شد

جو بایدن، رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ خواهان متهم شناخته شدن افسرانی شد که به دو سیاهپوست شلیک کرده اند.

 به نقل از بی بی سی، جو بایدن، نامزد دموکرات و رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی خواهان متهم شناخته شدن نیرو‌های پلیسی شد که به دو سیاهپوست آمریکایی به نام‌های «جیکوب بلیک» و «بریونا تیلور» شلیک کرده بودند.

جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی در زادگاهش در شهر «ویلمینگتون» در ایالت «دلاور» آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به این پرسش که آیا با نظر معاون خود «کامالا هریس» مبنی بر اینکه افسران پرونده «جیکوب بلیک» و «بریونا تیلور» (دو سیاهپوست آمریکایی که از سوی پلیس هدف گرفته شدند) باید متهم شناخته شوند، گفت: من فکر می‌کنم ما باید به سیستم قضایی اجازه دهیم تا مسیر خود را طی کند. من فکر می‌کنم دست کم آن‌ها باید متهم شناخته شوند.

«جیکوب بلیک» سیاهپوست ۲۹ ساله آمریکایی به هنگام بازداشت از سوی پلیس در شهر «کنوشا» در ایالت «ویسکانسین» در تاریخ ۲۳ اوت، ۷ بار از پشت هدف گلوله قرار گرفت و احتمال می‌رود به علت ضایعه نخاعی، توانایی راه رفتن را برای همیشه از دست دهد. تا کنون هیچ اقدامی علیه افسر پلیسی که دست به چنین اقدامی زده، به انجام نرسیده است.

همچنین «بریونا تیلور» زن سیاهپوست آمریکایی به هنگام یورش پلیس برای کشف مواد مخدر، پس از مقاومت در خانه خود در شهر «لوئیزویل» در ایالت کنتاکی در تاریخ ۱۳ مارس هدف تیراندازی پلیس قرار گرفت و جان خود را از دست داد. در پی این حادثه یکی از افسران متخطی برکنار و دو نفر دیگر نیز به مرخصی اداری فرستاده شدند. این در حالی است که گفته شده تحقیقات در خصوص آن‌ها جریان دارد.  / باشگاه خبرنگاران

کپی