اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

نماینده جدید ولی فقیه در کردستان معرفی شد

نماینده جدید ولی فقیه در کردستان معرفی شد

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی طی مراسمی به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در کردستان و رییس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور معرفی و از خدمات ۱۰ ساله آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در این سمت قدردانی شد.

نماینده جدید ولی فقیه در کردستان دیروز با حکم رهبر معظم انقلاب به این سمت منصوب شد و روز گذشته جمعی از مسوولان نهاد رهبری از جمله مسوول دفتر نمایندگان ولی فقیه نهاد رهبری و همچنین رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به منظور معرفی حجت‌الاسلام پورذهبی و تکریم آیت‌الله حسینی شاهرودی وارد سنندج شدند.

حجت الاسلام محمدیان مسوول دفتر نمایندگان ولی فقیه در نهاد رهبری و حجت‌الاسلام جواد حاج علی‌اکبری رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشورر امروز پنجشنبه پیش از برگزاری مراسم تکریم و معارفه همراه مسوولان استانی با حضور در بهشت محمدی سنندج نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان ۵۷ سال سن دارد، متولد خرمشهر است و مدرک حوزوی سطح سه دارد.

وی در سال ۱۳۵۹ وارد حوزه علمیه حضرت آیت الله مجتهدی (ره) و سال ۶۱ به حوزه علمیه حضرت آیت‌الله حق‌شناس و از سال ۱۳۷۳ به حوزه علمیه قم راه یافت و تحصیل کرد.

نماینده جدید ولی فقیه در کردستان دروس خارج فقه را در خدمت مرحوم آیت‌الله تبریزی(ره) و حضرت آیت‌الله گنجی هر کدام به مدت سه سال گذرانده است و سابقه سال‌ها تدریس در حوزه های علمیه تهران، قم و زاهدان و دانشگاه‌های امام حسین (ع)، سیستان و بلوچستان، شهید مطهری زاهدان و شهید بهشتی تهران از سال ۱۳۶۸ را در کارنامه خود دارد.

وی ۲ سال سابقه نمایندگی جمعیت تعاون اسلامی، هفت سال مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان و پنج سال در دانشگاه شهید بهشتی را در سوابق کاری خود دارد.
پیش از حجت‌الاسلام پورذهبی، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی از دی ماه سال ۱۳۸۹ عهده‌دار این سمت بود./ایرنا


 

کپی