اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

صدور ۵۰ حکم قضایی درباره قاچاقچیان و اراذل

صدور ۵۰ حکم قضایی درباره قاچاقچیان و اراذل

معاون دادستان تهران: در طرح مبارزه با اراذل و قاچاقچیان ۵۰ حکم قضایی صادر و دو شعبه بازپرسی ویژه بابت این دستگیرشدگان ایجاد شد.

 مهدی مهرانگیز در گفتگوی تلفنی با برنامه سعادت آباد رادیو تهران به تاکیدات رئیس قوه قضاییه به برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر و بر هم زنندگان نظم عمومی و سارقان اشاره کرد و افزود: حجت الاسلام والمسلمین رئیسی از ما خواسته اند که به هیچ وجه به این افراد رحم نکنیم.
وی گفت: در همین یکی دو روز گذشته که با همکاری پلیس دستگیری‌هایی در بحث اراذل و اوباش و قاچاقچیان مواد مخدر داشته ایم ۵۰ حکم قضایی صادر شد و حتی کسانی که سابقه یک بار دستگیری هم دارند، تا زمانی که پرونده شان در دادسراست، آزاد نخواهند شد.
معاون دادستان تهران با اشاره به این که ۵۰ درصد علت طلاق و سرقت‌ها به سبب اعتیاد به مواد مخدر است، افزود: ما از ۸۰۰ نفری که در این دو روز دستگیر کردیم ۲۸۰ نفر سارق بودند.
آقای مهرانگیز گفت: معتادان متجاهر هم برای این که پول تهیه مواد مخدر خود را به دست آورند به سرقت لوازم خودرو و دریچه‌های آب و فاضلاب روی می‌آورند که با تصمیم ستاد ملی کرونا مقرر شد نگهداری این معتادان را از شش ماه به یک سال افزایش دهیم و حتی ما از ستاد مبارزه با مواد مخدر هم خواسته ایم این زمان تا دو سال افزایش یابد.
وی افزود: ما باید در مدت نگهداری این معتادان، حرفه‌ای به آنان بیاموزیم که پس از بیرون آمدن از این مراکز مجدد آن‌ها را از خیابان‌های شوش و هرندی و مولوی به عنوان معتاد جمع آوری نکنیم.
آقای مهرانگیز گفت: در همین ارتباط با شرکت‌های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو مذاکراتی داشتیم مبنی بر این که این افراد تحت آموزش قرار بگیرند که هم درآمدی برای آن‌ها باشد و هم حرفه‌ای یاد گرفته باشند و طرح بازگشت به اجتماع با موفقیت درباره این افراد اجرایی شود./صدا و سیما

کپی