اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

پیشکسوت کشتی: لیگ نباید بدون اجازه اتحادیه جهانی آغاز شود

پیشکسوت کشتی: لیگ نباید بدون اجازه اتحادیه جهانی آغاز شود

دارنده چهار مدال طلای کشتی‌آزاد قهرمانی جهان در واکنش به اقدام فدراسیون کشتی برای برگزاری لیگ تصریح کرد که تنور لیگ نباید بدون مجوز اتحادیه جهانی گرم شود.

«ابراهیم جوادی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فدراسیون کشتی بدون مجوز اتحادیه جهانی اقدام به قرعه‌کشی لیگ کرده و در حالی که مجوزی برای برگزاری لیگ صادر نشده، کشتی‌گیران قرارداد خود را با باشگاه منعقد کرده‌اند.

دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۷۲ مونیخ آلمان ادامه داد: گرچه کشتی‌گیران علاقه دارند تا در رقابت‌های لیگ بدرخشند اما با تمرینات انفرادی در شرایط کرونایی نمی‌توان رقابت کرد.

وی گفت: در شرایطی که هنوز مشخص نیست کرونا چه زمانی از بین خواهد رفت برگزاری لیگ به صلاح نیست زیرا اگر ورزشکاری به این ویروس مبتلا شود چه کسی پاسخگو خواهد بود.

عضو پیشین شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد اظهار داشت: وقتی ورزشکاری به این ویروس مبتلا شود شاید تا سه ماه طول بکشد تا به آمادگی لازم برسد و فدراسیون کشتی نباید اجازه می‌داد باشگاه‌ها با ورزشکاران قرارداد می‌بستند. من بشدت مخالف برگزاری لیگ هستم.

جوادی درباره کشتی و المپیک توکیو می‌گوید: برگزاری این دوره از بازی‌ها خود در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست که برگزار شود یا خیر. که اگر امکان برگزاری بود که از همین الان تصمیم قطعی می‌گرفتند.

وی اضافه کرد: در ورزش کشتی به دلیل درگیری فیزیکی در تمرینات، نمی‌توان ۲ نفره تمرین را ادامه داد زیرا انتقال ویروس حتمی است.

مردادماه امسال قرعه‌کشی لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور در حالی برگزار شد که ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش هنوز مجوز برگزاری لیگ را صادر نکرده است. 

کپی