اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

یک هفته پیش از آغاز لیگ والیبال ایران نام تیم‌ها مشخص نیست

یک هفته پیش از آغاز لیگ والیبال ایران نام تیم‌ها مشخص نیست

درحالی که فقط یک هفته تا آغاز فصل جدید لیگ برتر والیبال ایران باقی مانده است، هنوز نام تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات نیز مشخص نیست.

 با اعلام فدراسیون والیبال قرار است فصل جدید لیگ برتر از چهارشنبه ۱۹ شهریور آغاز شود. در ماه‌های گذشته فدراسیون یک زمان‌بندی اعلام کرده بود که تیم‌ها بر اساس آن باید آماده شرکت در مسابقات می‌شدند اما در عمل بارها این قوانین از سوی مسوولین فدراسیون نادیده گرفته شد.

دیروز و در حالی که فقط چند روز تا آغاز مسابقات باقی مانده است ناگهان فدراسیون والیبال اعلام کرد که تیم شهرداری قزوین از رقابت‌ها کنار گذاشته شده و شهروند اراک جایگزین این تیم شده است.

بر اساس خبری که در سایت فدراسیون منتشر شده، شهرداری قزوین «به دلیل عمل نکردن به تعهدات خود از لیگ برتر کنار گذاشته شد.» این درحالی است که مسوولان فدراسیون بارها اعلام کرده بودند که تیم‌ها در صورتی که مدارک تسویه‌حساب خود را ارایه نکنند، حق شرکت در قرعه‌کشی را هم نخواهند داشت؛ قانونی که البته به مرحله اجرا نرسید.

از سوی دیگر شهروند اراک درحالی وارد لیگ برتر شده است که نه‌تنها هیچکدام از مراحل زمان‌بندی مورد نظر فدراسیون را طی نکرده است بلکه در سال‌های گذشته که سابقه حضور در این مسابقات را داشت، همواره با مشکلات مالی زیاد درگیر بود.

اما اتفاق عجیب‌تر زمانی رخ داد که ساعاتی پس از اعلام کنار گذاشتن شهرداری قزوین و جایگزینی شهروند اراک، برنامه دور رفت مسابقات از سوی فدراسیون والیبال اعلام شد. در این برنامه هم تاریخ مسابقات تیم شهرداری قزوین وجود داشت و هم شهروند اراک. به جای آنها نام تیم راه‌یاب ملل مریوان حذف شده بود.

این درحالی است که در خبر کنار گذاشتن شهرداری قزوین، نام ۱۴ تیم حاضر در لیگ برتر درج شده بود و در میان آنها تیم راه‌یاب ملل مریوان هم قرار داشت./ایرنا


 

کپی