اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

خرید واکسن آنفلوانزا با ارائه کارت ملی

خرید واکسن آنفلوانزا با ارائه کارت ملی

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به جزئیات نحوه توزیع و عرضه واکسن آنفلوانزا در سال‌جاری گفت: هر فرد با مراجعه به داروخانه و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می‌تواند واکسن آنفلوانزا را تهیه کند.

 حیدر محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: تا قبل از پایان شهریور ماه توزیع واکسن آنفلوانزا را انجام می‌دهیم. تلاش‌مان این است که تا پایان شهریور ماه بخش اعظمی از واکسن‌ها را وارد کنیم و توزیع آنها را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه بخشی از واکسن‌های آنفلوانزا به کشور وارد شده است، افزود: قصد داریم تا میزان واکسن‌هایی که به کشور وارد می‌شوند، بیشتر شود تا توزیع آنها را انجام دهیم. واردات واکسن آنفلوانزا بیشتر از کشورهای فرانسه، هلند، 
روسیه و... است.
محمدی تأکید کرد: تزریق واکسن آنفلوانزا برای گروه‌های پرخطر توصیه می‌شود و اصلاً توصیه نمی‌کنیم که سایر مردم آن را تزریق کنند. زیرا به دردشان نمی‌خورد، بلکه تزریق آن برای گروه‌های پرخطر جهت پیشگیری از ابتلای آنها به آنفلوانزا است و برای سایر مردم صرفاً نوعی هزینه اضافه است.
وی با بیان اینکه هنوز قیمت تمام شده آن برای [خرید] مردم مشخص نیست، درباره نحوه عرضه واکسن آنفلوانزا به مردم، گفت: توزیع و عرضه واکسن آنفلوانزا مانند هر سال نیست و در عین حال این‌طور هم نخواهد بود که مردم برای تهیه آن نیاز به نام‌نویسی داشته باشند. بلکه هر فرد به داروخانه مراجعه می‌کند و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می‌تواند واکسن را تهیه کند. علت این اقدام نیز آن است که هر فرد بتواند یک واکسن تهیه کند و در نتیجه هر فرد نمی‌تواند بیش از یک واکسن خریداری کند.
 
کپی