اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

رئیس پلیس تهران خبر داد

کیوان امام‌وردی اعتراف کرد

کیوان امام‌وردی اعتراف کرد

رئیس پلیس تهران گفت: «کیوان امام‌وردی به ارتکاب جرم اقرار کرده اما مدعی شده که مبتلا به سادیسم است.»

 سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین روند رسیدگی به پرونده کیوان امام‌وردی، افزود: «تاکنون شاکیان زیادی در رابطه با این پرونده به پلیس مراجعه کرده‌اند و مراجعات شاکیان کماکان ادامه دارد و پرونده در دست رسیدگی است.» رئیس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: «پلیس امانتدار مردم است و به‌دنبال اثبات جرم رخ‌داده هستیم و افرادی که توسط این شخص مورد اذیت و آزار و تعرض قرار گرفته‌اند، بدانند که نام و مشخصات آنها نزد پلیس محفوظ خواهد ماند.»
نام این متهم از هفته پیش  و از سوی شماری از دخترانی که سابقه تحصیل در دانشگاه تهران را داشتند، مطرح و عنوان شد که وی با اغفال دختران، به آنها تجاوز کرده است. آن‌ها مدعی شدند پس از آشنایی با این پسر و رفتن به خانه وی، با خوردن مشروبات الکلی بیهوش شده و قربانی جنایت متهمی شدند که ۳۳ سال سن و لیسانس باستان‌شناسی دارد و در مغازه کتابفروشی دوستش مشغول به کار بود.
بعد از اینکه هشتگ نام این متهم در توئیتر ترند شد، پرونده‌ای در شعبه سوم دادسرای امنیت اخلاقی تشکیل و متهم به دستور بازپرس روح الله رضاپور دستگیر شد.
چهارم شهریورماه بود که سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت در تشریح جزئیات این خبر، بیان داشت: «متهمی که در روزهای گذشته شکایات زیادی علیه او از جانب قربانیانش در فضای مجازی مطرح شده بود توسط پلیس امنیت عمومی پایتخت دستگیر شد.» وی افزود: «مأموران پلیس امنیت عمومی تهران با رصد فضای مجازی با شکایت‌های متعددی روبه رو شدند که نشان می‌داد فردی به نام «ک. الف» با فریب دختران دانشجو و کشاندن آنها به خانه خود اقدام به آزار و اذیت آنان کرده است.» رئیس پلیس پایتخت گفت: «با توجه به حجم شکایت‌ها و جریحه‌دار شدن احساسات عمومی جامعه، تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه آغاز و در نهایت متهم دستگیر شد.»
سردار رحیمی با اشاره به اینکه متهم در بازداشت پلیس به سر می‌برد، بیان داشت: «تمام شاکیان با اطمینان از محفوظ ماندن هویت‌شان نزد پلیس می‌توانند برای طرح شکایت به پلیس امنیت عمومی واقع در انتهای خیابان مطهری، خیابان سروش مراجعه کنند.»  پلیس به شاکی‌ها این اطمینان را داده که بدون ترس از اینکه به خاطر شرب خمر یا رابطه نامشروع مورد اتهام قرار بگیرند، برای شکایت از این فرد به پلیس مراجعه کنند.
متهم در بازجویی‌ها مدعی شده که با قربانیانش در فضای مجازی آشنا شده و آن‌ها با پای خود به خانه‌اش آمده‌اند و فقط به خاطر هیجان این کار‌ها را انجام داده و هیچ تنفری از زنان نداشته است. وی در گفت‌وگو با «ایران» گفت: در تمام موارد سعی داشته که به سوژه‌هایش علاقه‌مند نشود. او تنها دل به یک دختر بسته بود که با گذشت یک سال از رابطه‌شان به دلیل اختلافات معمولی این رابطه پایان یافته بود. بازپرس پرونده، متهم را برای بررسی روانی به پزشکی قانونی معرفی کرده است و تحقیقات برای شناسایی سایر شاکی‌ها و اتهامات وی ادامه دارد.
کپی