اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
ذوالفقاری تاکید کرد

لزوم ایجاد فضای اطمینان بخش برای بازگشایی مدارس

لزوم ایجاد فضای اطمینان بخش برای بازگشایی مدارس

معاون امنیتی انتظامی گفت: ایام ۱۰ روز محرم به خوبی نشان داد که می توان با رعایت کامل اصول بهداشتی، مراسم های معنوی و مذهبی را هم انجام داد.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور امروز چهارشنبه در سی و دومین نشست کمیته اجتماعی ستاد مدیریت کرونا که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه باید روش همزیستی با کرونا را در زندگی اجتماعی و فردی نهادینه کنیم؛ تصریخ کرد: کرونا نباید باعث تعطیلی فعالیت ها و کسب و کار در کشور گردد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه در مراسم ایام محرم شاهد رعایت کامل پروتکل های بهداشتی بودیم؛ گفت: ایام ۱۰ روز محرم به خوبی نشان داد که می توان با رعایت کامل اصول بهداشتی، مراسم های معنوی و مذهبی را هم انجام داد.
وی در این خصوص گفت: باید از این تجربیات و الگو به خوبی برای مدیریت این بیماری در سایر حوزه های زندگی اجتماعی و فردی کمک گیریم.
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه انصافا در مراسم ماه محرم هیات های مذهبی، مداحان و مردم مراعات بسیاری خوبی داشته اند، افزود:  بیش از همه واقعا مدیون رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم که با تدابیر و راهنمایی شان، مسیر کار را نشان دادند.
ذوالفقاری تصریح کرد: صحبت ها و بیانات مقام معظم رهبری باعث اقناع همه گروهها و اصناف در ایام محرم شد و البته نقش علما و مراجع عظام هم در این عرصه برجسته و راهگشا بود.
معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به موضوع بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه جاری اشاره کرد و گفت: در این عرصه نگرانی والدین را از بابت حضور فرزندان شان در مدارس را داریم که تلاش داریم که این نگرانی والدین از بابت سلامت فرزندان شان رفع شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی اضافه کرد: باید فضای اطمینان بخش و امیدوار کننده ای در کشور نسبت به بازگشایی مدارس ایجاد کنیم تا امر مهم آموزش در کشور برقرار شود.

/ایسنا 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی