اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

سخاوت داشتن طول عمرتان را زیاد می‌کند

سخاوت داشتن طول عمرتان را زیاد می‌کند
آرزوکیهان

آخرین یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد که بخشیدن و سخاوت داشتن می‌تواند طول عمرمان را افزایش دهد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از سی ان ان، اکنون با همه گیری ویروس کرونا این موضوع می‌تواند از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.
بر اساس مقاله جدیدی که در مجله آکادمی علوم ملی منتشر شده بخشیدن پول یا دارایی به فرزندان و بالعکس والدین می‌تواند باعث طول عمر شود.
جالب است بدانید که ارتباط خطی نزدیکی بین طول زندگیمان با میزان بخشندگی ما وجود دارد.
«توبیاس ووگت» استادیار دانشکده گرونینگن هلند در این باره گفت: در آغاز زندگی ما به دیگران و خانواده مان متکی هستیم اما با گذر زمان و استقلال مالی بسیار خوب است تا اگر در توان داریم به دیگران کمک کنیم. انتقال دارایی‌ها بین نسلی می‌تواند شامل پول، خانه، مزایا و. . باشد. اما روشن شده که انتقال دارایی‌ها می‌تواند انسجام اجتماعی را بیشتر کند.
وی افزود: در مطالعه بر ۳۰۰ هزار شرکت کننده روشن شد که بقای طولانی ترمان با میزان پیوندهای اجتماعی و حمایتی طولانی‌تر بوده و باعث افزایش ارتباط اجتماعی و خانوادگی زیاد می‌شود که این افراد ۵۰ درصد از افرادی که خساست به خرج می‌دهند عمری طولانی‌تر دارند.
در این لیست فرانسه و ژاپن بیشترین افراد سخاوتمند را دارا هستند که منابع و داده‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و میزان مرگ و میر پائین‌تری نیز دارند. این وضعیت در آمریکای جنوبی نیز دیده می‌شود روابط اجتماعی و خانوادگی با به اشتراک گذاری داده‌های مالی باعث طول عمر بیشتر در این کشورها شده است.
امسال با وجود همه گیری کرونا کشور فنلاند برای سومین بار متوالی شادترین کشور جهان شناخته شد.
«جان هلیول» استاد برجسته اقتصاد دانشگاه بریتیش کلمبیا در این باره گفت: رفتار سخاوتمندانه موجب اعتماد و احترام متقابل و احساس حمایت و با هم بودن را افزایش می‌دهد به همین دلیل شادی را بالا برده و افراد شاد اغلب سالم‌تر و طول عمری طولانی‌تر دارند. جوامع با اعتماد متقابل بسیار مقاوم هستند و این موضوع را می‌تواند حتی در نحوه عملکردشان در مقابل بیماری همه گیری چون کرونا مشاهده کرد.
این روند یک زنجیره است. تقسیم سخاوتمندانه می‌تواند نشان دهنده قدرت پیوند اجتماعی باشد که به نفع سلامت انسان و جامعه به شکل زنجیروار باشد و بقا را افزایش می‌دهد به طور مثال زوج سالخورده‌‌ای که درگیر پرداخت هزینه‌های خانه سالمندان هستند در صورت دریافت کمک مالی میزان استرس شان کاسته شده و احساس خوشایندی دارند و بهتر روزگارشان را سپری می‌کنند و طول عمری بیشتر خواهند داشت زیرا می‌دانند درشرایط سخت حمایت خواهند شد و چیزی تهدیدشان نمی‌کند.

کپی