اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
دانش‌آموزان 16 استان از روز شنبه در کلاس‌های درس حضور می‌یابند

هم‌شاگردی سلام!

هم‌شاگردی سلام!

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: تصمیم بر آن است که بازگشایی مدارس به جز در مناطقی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا قرمز اعلام شده، به صورت حضوری باشد.

 به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی امروز در چهارمین نشست خبری با خبرنگاران که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: روز شنبه سال تحصیلی آغاز می‌شود. وی درباره نقش صدا و سیما در فرآیند آموزش دانش آموزان اظهار داشت: تلویزیون با پوشش گسترده می‌تواند آموزش و پرورش را در این اقدام یاری کند، از ۱۵ شهریور آموزش تلویزیونی برای تمام دروس و پایه‌ها از اول تا دوازدهم اجرایی می‌شود. وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امسال تمام ایران به مدرسه تبدیل می‌شود، پیش‌تر ۱۱۰ هزار مدرسه وجود داشت که امسال کار آنها با محدویت روبه‌رو شد، با وجود مدرسه تلویزیونی هر خانه یک مدرسه می‌شود. وی اعلام کرد که ۳۵ درصد مدارسی که کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند، می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در طول هفته برنامه حضوری برگزار کنند، اما شرایط در سایر مدارس متفاوت است و دانش آموزان باید به صورت حضوری در گروه‌های مختلف تقسیم شوند. وزیر آموزش و پرورش گفت: پیشنهاد شده یک سوم هزینه اینترنت استفاده از شبکه شاد پرداخت شود که البته قابل تجدید نظر است و امید است بزودی تصمیم‌گیری لازم برای هزینه‌های مربوط به «شاد» انجام 
شود. حاجی میرزایی درباره ارائه تبلت‌های دانش آموزی گفت: برای ارائه تبلت ارزان کارهایی انجام شد، اما امکان واردات کم است و تأمین منابع مالی مشکلاتی دارد و تولید داخل هم کافی نیست. تعدادی از دانش آموزان که به تلفن هوشمند دسترسی ندارند، به طرق دیگری تحصیل آنها را جبران می‌کنیم که با مشکل مواجه نشوند. در همین باره مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد که بازگشایی مدارس پایتخت از پانزدهم شهریورماه به علت وضعیت قرمز تهران به لحاظ کرونا، کاملاً غیرحضوری خواهد بود.وی همچنین درباره حضور کلاس اولی‌ها در مدرسه گفت: از آنجا که برقراری ارتباط عاطفی و شناخت معلم از دانش‌آموز بسیار مهم است اعلام کردیم بچه‌های کلاس اول و دومی با هماهنگی مدرسه در دوهفته اول، چندساعتی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدرسه حضور پیدا کنند.
 
کپی