اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

افزایش کرونا، سوغات سفر

افزایش کرونا، سوغات سفر

معاون کل وزارت بهداشت: با توجه به سفر‌های انجام شده در چند روز اخیر، از هفته آینده افزایش مراجعات سرپایی و بعد از ۲ تا ۳ هفته افزایش تعداد بستری و پس از ۴ تا ۶ هفته افزایش مرگ و میر را شاهد خواهیم بود.

 دکتر ایرج حریرچی در مصاحبه اختصاصی  افزود: در روز پنجشبه شاهد 2 میلیون و 566 هزار سفر بین استانی بودیم که حتی از روز مشابه پارسال که شرایط عادی بود تعداد سفرهای ما رشد 9 درصدی داشت و این امر هرگز قابل توجیه نیست.
وی گفت: کسانی که سفر کردند هم استان های مقصد و هم استان های مبداء را بعد از بازگشت تحت تأثیر قرار می دهند، تجربه تلخ ما و همچنین تجربه تلخ دنیا نشان داد که در مورد سفر اگر فقط به خواهش از مردم اکتفا کنیم موفق نخواهیم شد و لازم است تا مقرراتی در این زمینه وضع شود

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: متأسفانه استان هایی که خودشان شرایط خوبی نداشتند نظیر گلستان و مازندران که در وضعیت قرمز هستند بیشترین تعداد مسافر را داشتند به طوری که بیش از 80 هزار خودرو فقط وارد مازندران شدند.
آقای دکتر حریرچی با اشاره به برپایی مراسم های دهه اول محرم گفت: کارشناسان بهداشتی ما که تعدادشان 7 هزار و 800 نفر بود بازدیدهایی را از مراسم های مختلف در سطح کشور داشتند، خوشبختانه مراسم عزاداری دهه اول به خصوص در شهرهای بزرگ با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام شد و مردم از نظر فاصله گذاری فیزیکی و برپا نکردن مراسم در اماکن سربسته بسیار خوب عمل کردند.
وی افزود: البته نمی توان گفت که صددرصد شیوه نامه ها رعایت شده است اما مشاهدات نشان می دهد که تعهد اعضای هیأت ها وقتی با شیوه نامه های شفاف همراه شود بسیار خوب و مناسب خواهد شد.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تقدیر از مقام معظم رهبری گفت: تذکرات اولیه ایشان و الگو سازی ایشان در برگزاری مراسم محرم کمک بسیار زیادی به ستاد ملی کرونا کرد./خبرگزاری صدا و سیما

افزایش کرونا، سوغات سفر

کپی