اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

نیم میلیون هنگ کنگی برای تست رایگان کرونا نام‌نویسی کردند

نیم میلیون هنگ کنگی برای تست رایگان کرونا نام‌نویسی کردند

مقامات هنگ کنگ از ثبت نام نزدیک به نیم میلیون نفر از شهروندانشان برای شرکت در یک برنامه سراسریِ تست رایگان کروناویروس که قرار است از فردا (سه‌شنبه) آغاز شود خبر دادند.

طبق اعلام وب سایت دولت هنگ کنگ شهروندانش تاکنون در ۸۰ منطقه تعیین شده برای تست‌گیری، مستقر در سالن‌های بدنسازی و مراکز اجتماع به منظور شرکت در اولین روز اجرای این برنامه، جا رزرو کرده‌اند.

گفته می‌شود تا پایان روز گذشته (یکشنبه) بیش از ۴۲۰ هزار نفر در این برنامه ثبت‌نام کرده‌اند و در صورتی که شمار شرکت کنندگان افزایش یابد، همچنان مکان‌های دیگری برای انجام این برنامه تست‌گیری وجود خواهد داشت.

هنگ کنگ این برنامه را در تلاش برای ردیابی مسیرهای عفونت که به طور مداوم با وجود فاصله گذاری شدید اجتماعی و سایر اقدامات مقابله‌ای به تعداد موارد ابتلا به آن نیز افزوده می‌شود، آغاز کرده است.

از همه افرادی که مایل به انجام این آزمایش هستند، بدون هزینه‌ تست گرفته می‌شود.

هنگ کنگ روز یکشنبه ۱۵ مورد دیگر ابتلا به کرونا و یک مورد مرگ و میر دیگر ناشی از آن را گزارش کرد که مجموع مبتلایان کرونای آن را به ۴۸۰۱ مورد و مجموع قربانیان ناشی از آن را نیز به ۸۸ نفر رساند.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، چین نیز ۱۷ مورد جدید ابتلا به کرونا را طی ۲۴ ساعت گذشته تایید کرده که همه آن‌ها از خارج از کشور آورده شده‌اند./ ایسنا

بهبودیافتگانی از هنگ‌کنگ، بلژیک و هلند دوباره کرونایی شدند
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 
کپی