اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

رهایی مرد کارخانه دار از چنگال ربایندگان 130 میلیارد تومانی

رهایی مرد کارخانه دار از چنگال ربایندگان 130 میلیارد تومانی

ربایندگانی که در محدوده ستارخان اقدام به ربودن مرد کارخانه داری کرده و درقبال آزادیش 130 میلیاردتومان می خواستند ، دستگیر شدند.

به گزارش ایران آنلاین ،  حوالی ساعت 10 صبح دوم شهریورماه سال جاری مرد میانسالی با مراجعه به کلانتری ستارخان از ربایش برادرش بنام صفر 50 ساله توسط 4 نفر سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو405 نقره ای رنگ با چراغ گردان در محدوده ستارخان خبرداد که درپی آن با توجه به حساسیت موضوع پرونده با موضوع آدم ربایی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 برادر شاکی با حضور در اداره یازدهم به کارآگاهان گفت : برادرم کارخانه ای در جنوب تهران دارد و روز حادثه پس از خارج شدن از منزل در خیابان ستارخان توسط 4 نفر سرنشینان یک دستگاه خودوری پژو405 ربوده شده و طی تماس تلفنی آدم ربایان در قبال آزادی او درخواست 130 میلیارد تومان وجه نقد یا معادل آن ارز یا جواهرات کردند.

 در همین راستا سردار علیرضا لطفی رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در حاشیه دستگیری اعضای این باند گفت : کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی بلافاصله راهی محل وقوع جرم شدند که با انجام اقدامات پلیسی و کارآگاهی ردی از تبهکاران در یکی از شهرستان های غربی تهران بدست آمد.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات جنایی خود با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم مخفیگاه آدم ربایان را در محدوده غرب استان تهران  شناسایی کردند و با در اختیار گذاشتن اطلاعات بدست آمده به مقام قضایی دستور دستگیری تبهکاران صادر شد.
لطفی افزود: کارآگاهان در تاریخ ششم شهریور ماه طی یک عملیات پلیسی و ضربتی موفق شدند سه نفر آدم ربا را دستگیر و فرد ربایش شده را از چنگال تبهکاران آزاد کنند. در ادامه عملیات با بازرسی از مخفیگاه یک قبضه کلت کمری به همراه فشنگ جنگی ، گاز اشک آور،شوکر و سه قبضه چاقو کشف و ضبط شد.

لطفی با بیان اینکه تبهکاران در تحقیقات صورت گرفته به جرم خود معترف شدند اظهار کرد: آدم ربایان در ادامه تحقیقات تخصصی انگیزه را کسب مال عنوان داشتند و گفتند، با توجه به شناختی که از شاکی داشتند با طرح ریزی نقشه و با جعل عنوان مأمور مسیر حرکت وی را گرفتیم و بلافاصله او را ربودیم و طی تماس با خانواده اش درخواست 130 میلیارد تومان کردیم که به مقصودمان نرسیدیم و دستگیر شدیم.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با تلاش همکارانم در بخش معاونت جرایم جنایی که منجر به کشف این پرونده شد ، تبهکاران نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی هستند.

کپی