اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

پناهیان: چرا بچه‌های انقلابی هم از فرزندآوری امساک می‌کنند؟

پناهیان: چرا بچه‌های انقلابی هم از فرزندآوری امساک می‌کنند؟

حجت الاسلام علیرضا پناهیان با اشاره به نقش مهم ولایت‌پذیری گفت: من از دوستان مذهبی می‌پرسم! مقام معظم رهبری در مورد «فرزندآوری» دستور دادند، چرا اکثر مردم امساک می‌کنند؟! آیا ولایت مدارند؟! جوان حزب اللهی می‌گوید بماند بعداً ازدواج می‌کنم!

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در شب‌های دهم و یازدهم محرم در هیئت میثاق با شهدا با اشاره به اهمیت موضوع ولایت‌پذیری در جامعه اسلامی و رابطه آن با فرزندآوری اظهار کرد: حتماً می‌دانید که چرا ولایت‌پذیری مهم‌ترین بخش دین ماست؛ با اینکه اسلام ناب گاهی خوب تبلیغ نشده و تعلیم داده نمی‌شود اما از بسیاری از مومنین انتظار می‌رود با جایگاه این مفهوم در دین و برتری آن نسبت به دیگر احکام اسلامی تماماً خبردار باشند.

وی ادامه داد: حتما برای شما این سؤال پیش آمده که چرا اینقدر در طول تاریخ، ولایت‌گریزی اتفاق افتاده و به ولایت‌ستیزی منجر شده است! شب عاشورا اوج ولایت‌ستیزی مردم است! "مردم" حسین(ع) را کشتند؛ مردم در ولایت‌گریزی کار را به جایی رساندند که اگر حدود نیم قرن بود که خواص و نخبگانِ نفاق در جامعه، ولایت‌ستیزی می‌کردند، در ادامه مردم را به صحنه آوردند که حسین(ع) را بکشند! بعد از آن هم مردم را در همه شهرهای مسیر کاروان اهل بیت(ع) جمع کردند تا به اسرا توهین کرده و آنها را تمسخر کنند.

حجت‌الاسلام پناهیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امر مقام معظم رهبری به "فرزندآوری" و افزایش جمعیت خاطرنشان کرد: نقش ولایت در گفتمان انفاق و مواسات، نقش انگیزه‌ساز است؛ به عبارتی، ولایت انگیزه‌دهنده به افراد جامعه است؛ کار دیگری که امام در مورد مواسات انجام می‌دهد غیر از انگیزه فردی، بسیج مردمی است البته این یکی از مراحل ابتدایی انفاق است؛ من از دوستان مذهبی می‌پرسم! مقام معظم رهبری در مورد "فرزندآوری" دستور دادند، چرا اکثر مردم امساک می‌کنند؟! آیا ولایت مدارند؟! جوان حزب‌اللهی می‌گوید بماند بعداً ازدواج می‌کنم!/تسنیم

کپی