اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

حزب‌الله، مصطفی ادیب را به عنوان نامزد سمت نخست‌وزیری لبنان معرفی کرد

حزب‌الله، مصطفی ادیب را به عنوان نامزد سمت نخست‌وزیری لبنان معرفی کرد

رئیس فراکسیون وابسته به حزب‌الله در دیدار با رئیس‌جمهور لبنان، «مصطفی ادیب» را به عنوان نامزد مورد نظر خود برای تصدی سمت نخست‌وزیری در این کشور معرفی کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جنبش حزب‌الله لبنان، «مصطفی ادیب» را به عنوان نامزد مورد نظر خود برای سمت نخست وزیری در این کشور معرفی کرد.

محمد رعد، رئیس فراکسیون وابسته به حزب‌الله در پارلمان لبنان، روز دوشنبه به دنبال نشست با میشل عون، رئیس جمهور، اعلام کرد حزب‌الله، ادیب را به عنوان نخست وزیری جدید کشور معرفی کرده است.

معرفی مصطفی ادیب به عنوان نامزدی نخست‌وزیری به دنبال آن صورت می‌گیرد که دولت «حسان دیاب» پس از انفجار مهیب بیروت در اوایل این ماه کناره‌گیری کرد.

مصطفی ادیب 

مصطفی ادیب از سال ۲۰۱۳ سفیر لبنان در آلمان بوده است. او دارای مدرک دکترا در زمینه حقوق و علوم سیاسی است و استاد مدعو در چند دانشگاه لبنان و فرانسه بوده است. ادیب ریاست جمعیت حقوق بین‌الملل لبنان را بر عهده دارد. او در دوره نجیب میقاتی، نخست وزیر اسبق لبنان، مشاور نخست‌وزیر بود.

ادیب از حمایت فراکسیون المستقبل برخوردار بود و رسانه‌های لبنانی از حمایت دیگر فراکسیون‌های پارلمانی از او خبر دادند.  / باشگاه خبرنگاران

کپی