اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان:

سیلاب تابستانی ۵۹ میلیارد تومان به رابر خسارت زد

سیلاب تابستانی ۵۹ میلیارد تومان به رابر خسارت زد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به بارندگی های چهار روز گذشته شهرستان رابر و جاری شدن سیل در برخی مناطق این شهرستان گفت: سیل ۵۹ میلیارد تومان به بخش های مختلف رابر خسارت وارد کرد.

مجید سعیدی روز دوشنبه افزود: روستاهای دیوان دره، اسکر و ندوک بیشترین خسارت را در سیل چهار روز گذشته شهرستان رابر دیدند.

وی با بیان اینکه خسارات سیل چند روز اخیر شهرستان رابر بیشتر در بخش عشایری و کشاورزی بوده است تصریح کرد: بخش های زراعی باغی، تاسیسات، ادوات کشاورزی و منابع آبی، دام، طیور و آبزیان پرورشی و زنبورداری با جاری شدن سیلاب خسارت دیدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان ادامه داد: همچنین بخش های زیربنایی مانند راه و معابر روستایی، عشایری و شهری نیز در شهرستان رابر بخه دلیل جاری شدن سیلاب دچار خسارت شدند.

وی اضافه کرد: سیلاب  نیز به شبکه و خطوط انتقال آب شهرستان رابر نیز خساراتی وارد کرد.

سعیدی اظهار داشت: در زمینه مسکن نیز ۶۵ واحد مسکونی شهرستان رابر به دلیل جاری شدن سیلاب دچار خسارت شد که نیاز به بازسازی دارد و ۱۸۸ واحد نیز نیازمند تعمیر است.

وی تاکید کرد: اقدامات امدادی اولیه بدو جاری شدن سیلاب در شهرستان رابر انجام و ستاد بحران تشکیل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان افزود: همچنین هلال احمر، شهرداری و فرمانداری نیز با اعزام نیروهای امدادی و ماشین آلات به منطقه اقدامات امدادی را آغاز کردند.

وی بیان کرد: همچنین از امکانات پیمکاران سد شهیدان امیرتیموری نیز در زمینه امداد رسانی به سیل زدگان منطقه رابر استفاده شد./ ایرنا

کپی