اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

ژنرال اسرائیلی:

اسرائیل بدون موافقت آمریکا نمی‌توانست طرح الحاق را اجرا کند

اسرائیل  بدون موافقت آمریکا نمی‌توانست طرح الحاق را اجرا کند

ژنرال اسرائیلی گفت: اسرائیل نمی‌توانست بدون موافقت آمریکا طرح الحاق را اجرا کند، بنابراین این طرح از برنامه اسرائیل حذف شد و شاید یکی از راه‌های متقاعد کننده برای آن ترویج عادی سازی روابط بود.

به نقل از عربی۲۱، "یوسی کوبرفاسر"، ژنرال اسرائیلی و رئیس سابق بخش تحقیقات اطلاعات نظامی این رژیم در مقاله‌ای گفت که توافق اسرائیل و امارات با توافقنامه‌های مشابه با مصرف اردن و مصر متفاوت است و به لطف این توافق این رژیم گام بلندی را به سمت یکی از اهداف راهبردی بلند مدت خود، یعنی ادغام در منطقه برمی‌دارد.

وی در این باره اظهار کرد: اماراتی‌ها نگران پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند و به همین دلیل آنها نیازمند تکیه به اسرائیل هستند. علاوه بر این تعویق اجرای طرح الحاق و یا فروش تسلیحات مدرن به امارات، ابوظبی را به توافق با اسرائیل و استفاده از این فرصت برای ابقای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در این سمت و انتخاب دوباره او تشویق کرد.

یوسی کوبرفاسر ادامه داد: نکته قابل توجه در توافق امارات و اسرائیل، مزایای راهبردی آن است و همچنین اینکه آیا هزینه‌ای که اسرائیل برای تحقق آن با تعویق طرح الحاق متحمل شد آن را توجیه می‌کند یا خیر.

این ژنرال صهیونیست در ادامه مقاله خود آورده است: اسرائیل نمی‌توانست بدون موافقت آمریکا طرح الحاق را اجرا کند، بنابراین این طرح از برنامه اسرائیل حذف شد و شاید یکی از راه‌های متقاعد کننده برای آن ترویج عادی سازی روابط بود و به عبارت دیگر کنار گذاشتن طرح الحاق به بهانه برخی طرف‌ها و ازجمله امارات برای در پیش گرفتن روند عادی سازی روابط با اسرائیل تبدیل شد و این بدان معنا است که اسرائیل دستاورد تاریخی بزرگی را در مقابل یک هزینه خیالی رقم زده است.

/ایسنا 

کپی