اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

اعتراض آلمانی‌ها به محدودیت‌های کرونایی در خیابان‌های برلین

اعتراض آلمانی‌ها به محدودیت‌های کرونایی در خیابان‌های برلین

ده‌ها هزار تن از مخالفان قرنطینه و محدودیت های کرونایی با لغو ممنوعیت پلیس به خیابان‌های پایتخت آلمان آمدند.

 پس از برداشته شدن ممنوعیت تظاهرات توسط یک دادگاه دولتی در برلین،  اعتراضی علیه محدودیت‌های کرونا در این شهر برگزار شد.

یک سخنگوی دادگاه گفت که اجازه حضور در این اعتراض، که انتظار می‌رود با حضور بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر نفر روز شنبه برگزار شود، تحت شرایط خاصی خواهد بود.

برخی اعتراض‌کنندگان از تظاهرکنندگان خواسته‌ بودند بدون توجه به اینکه تظاهرات اجازه برگزاری داشته باشد یا خیر، آخر هفته به برلین سفر کنند.

دادگاه در تصمیم خود اعلام کرد که سازمان‌دهندگان اعتراض، اقدامات احتیاطی کافی برای تظاهرات روز شنبه انجام داده‌ و ۱۰۰ تیم تشنج‌زدایی به این منظور آماده شده‌اند.

دادگاه افزود که در درخواست سازمان‌دهندگان تظاهرات، شاهدی مبنی بر آنکه آن‌ها به الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی "بی‌اعتنایی عمدی" خواهند کرد، وجود ندارد.

پوشیدن ماسک در دستورالعمل قاضی برای اعتراض، نیامده بود.

پلیس برلین اوایل این هفته با ارجاع به نگرانی‌های بهداشتی، ممنوعیت اعتراض را اعلام کرد.

آماده‌باش پلیس برلین برای درگیری‌های احتمالی

پلیس برلین برای درگیری‌های احتمالی در جریان اعتراضات پیش رو آماده شده است. در روزهای اخیر، برخی مخالفان محدودیت‌های ویروس کرونا به دنبال‌کنندگان خود در شبکه‌های اجتماعی از سراسر اروپا فراخوان داده‌اند که به آن‌ها در اعتراضات برلین ملحق شوند، برخی از آن‌ها حتی تشویق به خشونت کرده‌اند.

بنا بر اعلام پلیس، حدود ۳ هزار مأمور، شامل نیروهای کمکی از دیگر نقاط آلمان، در خیابان‌های برلین گشت‌زنی خواهند کرد و در صورت لزوم از ماشین‌های آب‌پاش نیز استفاده خواهد شد./ایسنا

کپی