اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

عملیات ارتش سوریه در منطقه بادیه یک روز پس از جنایت داعش

عملیات ارتش سوریه در منطقه بادیه یک روز پس از جنایت داعش

نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه در استان دیرالزور، عملیات پاکسازی و هدف قرار دادن مراکز و مخفیگاه‌های باقیمانده‌های اعضای گروه تروریستی داعش در صحرای غربی سوریه را یک روز پس از کشتار جمعی داعش در این منطقه آغاز کردند.

 فراس جهام، فرمانده «نیروهای دفاع ملی» دیرالزور، تاکید کرد، نیروهای دفاع ملی و نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه عملیات پاکسازی و هدف قرار دادن گروهک‌ها و مخفیگاه‌های باقیمانده‌های اعضای گروه تروریستی داعش در صحراهای (منجم الملح)، (الشمیطیه) و (غانم العلی) را آغاز کردند و درگیری‌های خشونت‌باری با اعضای داعش رخ داد.

صحراهای الشمیطیه، منجم الملح و غانم العلی در مرزهای اداری میان دو استان دیرالزور و الرقه واقع شده‌اند.

جهام همچنین تصریح کرد، روز پنج‌شنبه (۲۷ اوت) گروهی از عناصر داعش به تعدادی از چوپانان در روستای «القکة» در صحرای «المسرب» در غرب دیرالزور حمله کردند و هدف از این حمله سرقت دام‌ها و دارایی‌های این چوپانان بود و نیروهای دفاع ملی وارد عمل شدند و درگیری‌های خشونت‌باری میان آنها رخ داد و در این درگیری‌ها، شش تن از اعضای داعش به هلاکت رسیدند و دو موتور سیکلت متعلق به آنها منهدم شد و همچنین هفت تن از نیروهای دفاعی ملی از جمله نزار الخرفان، فرمانده بخش غربی کشته شدند.

وی هرگونه شایعه‌ای در خصوص عدم تماس با هر گروه وابسته به دفاع ملی در روز پنج‌شنبه یا جمعه در محورهای درگیری‌ها را رد کرد.

از سوی دیگر، یک منبع نظامی از کشته شدن شماری از سربازان ارتش سوریه و زخمی شدن چند تن دیگر در نتیجه انفجار دو بمب کنارجاده‌ای به صورت متوالی که تروریست‌ها در یک دستگاه اتوبوس نظامی در مسیر «حمیمة_ المحطة الثانیه»  در حومه شرقی حمص کار گذاشته بودند، خبر داد.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد، در نتیجه این انفجار چهار تن از سربازان سوری کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند و به منظور درمان و معالجه به بیمارستان «تدمر» و سپس به بیماری نظامی در حمص منتقل شدند.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد، این بمب‌ها توسط تروریست‌های داعش کار گذاشته شده بودند و باقیمانده‌های این گروه تروریستی در مناطق باز «التنف» و منطقه ۵۵ که تحت کنترل ارتش آمریکا است، مستقر هستند.

این منبع میدانی همچنین اعلام کرد، عناصر وابسته به داعش تلاس داشتند در مسیر گشتی وابسته به ارتش سوریه کمینی را ایجاد و به خودروی حامل شماری از عناصر ارتش این کشور در منطقه «الرصافة» حمله کنند تا این صحنه را به درگیری‌های خشونت‌باری تبدیل کنند.

طبق گزارش منبع مذکور، در این درگیری‌ها یک تن از اعضای داعش کشته و بیش از ۲۰ تن در صفوف این گروه تروریستی زخمی شدند و یک تن از ارتش سوریه و دو تن دیگر از صفوف آن زخمی شدند./ایسنا

کپی