اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

کرونایی شدن اعضای سرویس مخفی در رویدادهای انتخاباتی ترامپ

کرونایی شدن اعضای سرویس مخفی در رویدادهای انتخاباتی ترامپ

بر اساس گزارش جدید واشنگتن پست، ده‌ها مأمور سرویس مخفی که از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و مایک پنس، معاون وی حفاظت می‌کنند؛ یا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند یا بعد از در تماس بودن با افراد آلوده به ویروس کرونا، خانه نشین شده‌اند.

 ترامپ حضور خود را کمرنگ‌تر کرده و از تجمعات بزرگ و گسترده‌ای که ماهیت کارزار ۲۰۱۶ او را تشکیل داده بود، دوری می‌کند. اما او با این حال رویدادهای کوچک‌تر بسیاری برگزار کرده، از جمله سخنرانی روز پنج‌شنبه کنوانسیون جمهوری‌خواهان در کاخ سفید، در مقابل جمعیت تقریباً ۱۵۰۰ نفری که در آن بسیاری از شرکت‌کنندگان ماسک نداشتند. بسیاری از کسانی که در سخنرانی حضور داشتند نیز تست کووید ۱۹ نداده بودند.

چنین رویدادهایی، توصیه مقامات بهداشتی که حامی استفاده گسترده از ماسک و جلوگیری از تجمعات بزرگ هستند، را رد می‌کند.

سرویس مخفی به منظور حفظ حریم شخصی کارکنان، اعلام نکرده چند تن از مأمورانش به کرونا مبتلا شده‌اند، اما تأکید کرده که در حال کار برای تأمین تمام حفاظت‌های ممکن علیه بیماری کرونا است.

یک سخنگوی سرویس مخفی به هیل گفت: سرویس مخفی ایالات متحده به ارزیابی روشمند الزامات منحصربه‌فرد ضروری برای اجرا در محیط جاری بیماری، ادامه می‌دهد. این آژانس تمام اقدامات احتیاطی را برای حفاظت از نیروی کار، افراد تحت حفاظت ما و عموم در مواجهه با کووید ۱۹ انجام می‌دهد. این اقدامات شامل رعایت فاصله‌گذاری مناسب اجتماعی، تهیه و استفاده از پی‌پی‌ای، آزمایشات روتین در زمان مناسب؛ قبل، در حین، یا بعد از سفر رسمی است، اما تنها به این‌ها محدود نمی‌شود.

زمانی که از کاخ سفید برای اظهارنظری در مورد گزارش واشنگتن پست پرسیده شد، این نهاد اعلام کرد تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده و زمان سفر به خارج از واشنگتن، با پزشک رئیس جمهور همکاری می‌کند./ایسنا

کپی