اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

پمپئو: توافق هسته‌ای برای امریکا امنیت به ارمغان نیاورد

پمپئو: توافق هسته‌ای برای امریکا امنیت به ارمغان نیاورد

وزیر امور خارجه امریکا با این ادعا که اعمال تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، ایران را به پای میز مذاکره خواهد کشید در حساب توییتری‌اش نوشت؛ توافق هسته‌ای یک‌طرفه با ایران برای امریکا امنیت و برای خاورمیانه ثبات به ارمغان نیاورده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در توییتی نوشت: توافق هسته‌ای یک‌طرفه با ایران برای آمریکا امنیت و برای خاورمیانه ثبات به ارمغان نیاورده و رفتارها نظام را تغییر نداده و نخواهد داد.

وی ادامه داد: تثبیت مجدد تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، به این کشور فشار می‌آورد که همانند کشوری عادی رفتار کند و به پای میز مذاکره بازگرد.

ادعای وزیر خارجه آمریکا در حالی مطرح می‌شود که درخواست این کشور برای بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران با مخالفت قاطع اعضای شورای امنیت مواجه شده است.

آمریکا اخیرا با شکست در تصویب پیش نویس قطعنامه ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ارائه کرده بود، به دنبال فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها در توافق هسته‌ای برای بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران است که این تلاش نیز تاکنون با مخافت سازمان ملل مواجه بوده است./ ایسنا

 

 

کپی