اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
استاندار آذربایجان غربی اعلام کرد

صرف ۷ میلیارد مترمکعب آب در حوضه دریاچه ارومیه برای مصارف کشاورزی

صرف ۷ میلیارد مترمکعب آب در حوضه دریاچه ارومیه برای مصارف کشاورزی

استاندار آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر هفت میلیارد متر مکعب آب در حوضه دریاچه ارومیه به صورت سنتی صرف مصارف کشاورزی می شود که باید این مصرف اصلاح و به سه میلیارد متر مکعب کاهش یابد.

محمد مهدی شهریاری عصرامروز ششم شهریور در مراسم افتتاح طرح های کشاورزی استان افزود: آذربایجان غربی قطب کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در کشور بوده، بنابراین برای بهره مندی از این ظرفیت نیاز است از روش های نوین در صنعت صنایع تبدیلی و تکمیلی  بهره گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در سال های گذشته در بحث مصرف آب در حوزه کشاورزی برنامه ای وجود نداشته است، تصریح کرد: بهره گیری از آبیاری نوین راه حل مناسبی برای جلوگیری از هدر رفت آب است. در سال های اخیر توجه خاصی به آبیاری نوین شده و امید است در سال های آتی تمام زمین های استان به این سیستم مجهز شوند.

وی خاطر نشان کرد: آبیاری نوین کشاورزی علاوه بر کاهش مصرف آب در حوزه کشاورزی و احیای دریاچه ارومیه باعث بالابردن کیفیت محصولات کشاورزی و افزایش درآمد کشاورزان می شود.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: افتتاح و اجرای طرح های هادی در روستاها باعث آبادانی و توسعه روستاها شده و مهاجرت روستاییان به شهرها را کاهش خواهد داد./ ایسنا

کپی