اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

امدادرسانی هلال احمر به ۸۲۳ نفر در ۳۶ روستای سیل‌زده خراسان جنوبی

امدادرسانی هلال احمر به ۸۲۳ نفر در ۳۶ روستای سیل‌زده خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: به دنبال بارندگی‌های اخیر تیم‌های امدادی این جمعیت به ۸۲۳ نفر در ۳۶ روستای سیل‌زده استان امدادرسانی کردند.

محمدرضا رضایی، امروز پنجشنبه به رسانه‌های گروهی گفت: در چند روز گذشته ۶۹۸ حادثه دیده سیلاب در شهرستان بیرجند، ۱۰۹ نفر در شهرستان خوسف، هشت نفر در شهرستان نهبندان و هشت نفر در شهرستان سربیشه از خدمات امدادی هلال احمر بهره‌مند شدند.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: تاکنون ۲۳۰ تخته پتو، ۹۸ تخته موکت، ۴۵۰ کیلوگرم نایلون و هشت دستگاه چادر و ۷۰ سیلندر گاز (با همکاری شرکت نفت) بین مردم مناطق سیلزده استان توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از توزیع ۳۲۰ قوطی انواع کنسرو بین خانوارهای آسیب دیده از سیلاب خبر داد و افزود: توزیع ۲۲۵ بسته ۷۲ ساعته غذایی بین آسیب‌دیدگان از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی بیان کرد: اقلام کمکی بین ۲۰ روستای سیلزده در خوسف، ۱۲ روستا از شهرستان بیرجند و چهار نقطه در شهرستان های نهبندان و سربیشه توزیع شده است.

رضایی با بیان اینکه این ماموریت‌ها با همکاری ۱۱۶ نفر در قالب ۴۳ تیم امدادی انجام شده است یادآور شد: همچنین ۴۰ دستگاه خودروی امدادی، ۴۴ ست سبک، یک ست کوهستان، ۱۹ دستگاه موتور پمپ و لجن‌کش در این امدادرسانی‌ها به گارگیری شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به صعب‌العبور بودن برخی از مناطق سیلزده، کمک رسانی به افراد حادثه دیده ادامه دارد./ ایسنا

کپی